816. Adakozz úgy, hogy az egy forintodba se kerüljön!
Gondoltál már arra, hogy egy bajban lévő tacskónak vagy német dognak segíthetsz egy teáskanna, kerti törpe, könyv, CD, Barbie baba, könyvespolc vagy teniszütő adományozásával is?
Gondoltál már arra, hogy egy bajban lévő tacskónak vagy német dognak segíthetsz egy teáskanna, kerti törpe, könyv, CD, Barbie baba, könyvespolc vagy teniszütő adományozásával is?
A csikóhal (Hippocampus) olyan, mint egy mesebeli "huszár" a sakkfigurák között. A csikócának is nevezett jószág a bojtkopoltyús halak rendjébe tartozik. Erősen görbülő nyakán pedig ott ékeskedik furcsa lófeje - amelyről nevét is kapta.
A célirányos tenyésztés és a szigorú tenyésztési fegyelem következtében a legkiválóbb sportlovakéval vetekedő árakat adnak meg a haflingiért az árveréseken, s eredeti tenyészhelyéről, Tirolból szinte elterjedt az egész világon.
A kis hosszúfülű még csak egy hetes volt, amikor meghalt a mamája. A család cicája pont ekkor kölykezett, és szerencsére feltámadt anyai ösztöne a csöpp nyuszi iránt is, s ugyanúgy szoptatja és mosdatja, mint saját picinyeit.
Ez a kacsa megdöbbentően bátor: ahelyett, hogy menekülne a kutya elől, puszilgatja és kíváncsian körbetotyogja :)
Nagyméretű röpdében a két faj tartható együtt. A fürjek általában a "takarítók" szerepét töltik be, míg a papagájok fent, addig a fürjek a talajon tartózkodnak.
Minden tápra ráírják azt, hogy milyen kortól javasolt az adagolásuk. Tehát ez alapján kell etetni a kiscicát!
A bepisilésről leszoktatni nem lehet sajnos, mert a sok ivás és pisilés a cukorbetegség velejárója! A vércukorszint beállítása elég nehéz feladat. Az állatorvos rendszeresen nézi a cica vércukrát és ez alapján állítja be az inzulinadagot. Emellé lehetne még cukorbeteg cicáknak való tápot is adni, ha elfogadja még ilyen korban a tápváltást.
A kecskeállományok egészségügyi ellátása egy nagyon nehéz, komplex és nagy szakértelmet igénylő dolog. Sajnos így levélben nem tudok kielégítő válaszokat adni, mindenképpen kell keresni egy kecskeállományok menedzseléséhez értő állatorvos kollégát és elkezdeni a közös munkát, ami hosszú időt és sok pénzt is igényel majd. (A kecskének rengeteg a fertőző és nem fertőző (tartás, helyes táplálással kapcsolatos) problémája, betegsége. Ráadásul több állat esetén már állományszinten kell gondolkodni!)
Igazából nem tudom, miért csinálja. Jó minőségű széna, nyuszitáp, rágóka és némi vitamin, valamint ásványianyag-kiegészítő csepp legyen neki és akkor biztos mindent megkap, amire szüksége van. Ja és most tavasszal feltétlenül be kell oltatni myxomatosis (szúnyog terjeszti!) ellen!