826. Fischer törpepapagáj
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Madagaszkár nyugati, déli és keleti részén terjedt el, alfajai nincsenek. Száraz helyeken, erdőkben, szavannán, félsivatagokban él. Éjszaka aktív, nappal rejtőzködik: kövek alatt, sziklarepedésekben húzza meg magát.
Mitől marad fenn a vízen a hal? Tudnak a halak hátrafelé úszni? Mióta élnek halak bolygónkon? Vajon a halak is éreznek fájdalmat és stresszt? Cikkünk ezekre és más érdekességekre ad választ.
Az EKO-parkban (Fürj u. 92/B) most vasárnap egy fergeteges forgatag várja a szórakozni vágyó állatbarátokat, kicsiket és nagyokat. Kutyabemutatók, arcfestés, kézmûves foglalkozások, kutyaszépségverseny, állattartási tanácsok, kutyák, cicák, vadászgörények... Gyere Te is!
A harmadik részben arra keressük a választ, hogyan sétáljunk kutyánkkal, hol van a kutya helye a lakásban, illetve mit csináljunk, ha túl erőszakosan üdvözöl minket négylábú barátunk. Ha betartjuk az itt leírt tanácsokat, kutyánk falkavezérként fog bennünket tisztelni, és remek kutya-gazdi kapcsolat alakul ki!
A kiscica lehetett, vagy lehet gombás, ami emberre fertőző bőrbetegség. Aggodalomra nincs ok, jól kezelhető a cica és az ember is. Ettől azonban nem depressziós egy cica. Valószínűleg más baja is van. Igen, születhetett már a mamától kapott vírusos betegséggel, mint macska leukózis és macska AIDS. De lehet, hogy nem veleszületett baja van. Forduljanak vele állatorvoshoz, aki az utóbbi két betegséget vérvétel segítségével tudja diagnosztizálni vagy kizárni, a gomba tekintetében pedig bőrkaparék és szőr mintát tud laborba küldeni a kiscicából.
Nem természetes, feltétlen mutassa meg egy állatorvosnak!
Azt sajnos nehéz megmondani, hogy pontosan mi leget a jelenség valódi oka, de van azért lehetőség néhány. A legvalószínűbb az, hogy a korábbi műtét során egy picike darab véletlenül benne maradt a petefészekből a hasüregben, és ez a kis darab azóta megnőtt és hormont kezdett el termelni. Ez pedig tüzelési tüneteket okoz. Azt javaslom, mindenképpen keressék fel azt az állatorvost aki a műtétet végezte, és vele beszéljék meg a kérdést, és a további tennivalókat.
A nyuszit könnyű megtanítani a szobatisztaságra, mert alapvetően szobatiszta állat. Ha nagy nyúltelepen tartjuk, akkor is egy helyre ürít. Így, ha először kiengedjük a nyuszit, várjuk meg, és figyeljük meg, hogy hova pisil. Akkor a kis tócsáját törölgessük fel, és oda, ahová rakta, oda tegyük az almos ládikáját. Tegyünk bele almot, (széna, forgács stb.) és tegyük bele a papír zsebkendőt, amivel feltakarítottuk a pisijét. Érezni fogja ott a saját szagát, és oda fog menni, pisilni. Persze lesznek balesetek. Ilyenkor résen kell lenni, ha a nyuszi pisilni készül, általában farolni kezd, és ha a fenekével egy biztos pontot ér, (például falat) akkor pisil. Ha ezt látjuk, tegyük bele az almos tálcájába őkelmét, és persze ha belepisil, dicsérjük meg nagyon. Olyan ez, mint a cicáknál, kutyáknál. Persze időbe telik, de 1-2 héten belül megtanítható erre. A bogyókat is oda fogja koncentrálni. Nyilván lesz olyan bogyó, amit elhagy, hiszen ez sajnos a nyuszi szokása, mert az anyák így jelölik a territóriumukat. Vagyis körbebogyózzák. Viszont erről is le lehet szoktatni, csak figyelni kell a nyuszira, és persze dicsérni nagyon sokat. :-) Hogyan neveljük szobatisztaságra a nyuszit?
Igen, a kijárás az egy befolyásoló tényező. Próbálkozni kell +1 alom elhelyezésével egy új helyre, esetleg az alom anyagának változtatásával is.