826. Fischer törpepapagáj
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Afrikából származó törpepapagáj, őszibarackfejű papagájnak is hívják. Miként a többi szemgyűrűs törpepapagájnak, a fischerinek is számos színváltozata létezik.
Madagaszkár nyugati, déli és keleti részén terjedt el, alfajai nincsenek. Száraz helyeken, erdőkben, szavannán, félsivatagokban él. Éjszaka aktív, nappal rejtőzködik: kövek alatt, sziklarepedésekben húzza meg magát.
Mitől marad fenn a vízen a hal? Tudnak a halak hátrafelé úszni? Mióta élnek halak bolygónkon? Vajon a halak is éreznek fájdalmat és stresszt? Cikkünk ezekre és más érdekességekre ad választ.
Az EKO-parkban (Fürj u. 92/B) most vasárnap egy fergeteges forgatag várja a szórakozni vágyó állatbarátokat, kicsiket és nagyokat. Kutyabemutatók, arcfestés, kézmûves foglalkozások, kutyaszépségverseny, állattartási tanácsok, kutyák, cicák, vadászgörények... Gyere Te is!
A harmadik részben arra keressük a választ, hogyan sétáljunk kutyánkkal, hol van a kutya helye a lakásban, illetve mit csináljunk, ha túl erőszakosan üdvözöl minket négylábú barátunk. Ha betartjuk az itt leírt tanácsokat, kutyánk falkavezérként fog bennünket tisztelni, és remek kutya-gazdi kapcsolat alakul ki!
Kedves Eri! A kutya èletkoràbòl ìtèlve màr tùl van az első tüzelèsèn, így akàr a vemhessèg vagy az àlvemhessèg is szóba jöhet. A rèszleteket egy alapos fizikàlis vizsgàlat, esetleg vèrvizsgàlat, ultrahang tudnà kiderìteni. Üdvözlettel, Dr. Puskàs Gàbor.
A képek alapján nehezen tudok diagnózist mondani, a probléma kialakulásáról részletesebb információra volna szükség. Több hasonló kinézetű bőrbántalom is létezik, bizonyos esetekben a kenőcs vagy a helyileg adott injekció elegendő lehet, más esetekben valóban csak a műtét. Az viszont alapvető, hogy a nyalogatástól védeni kell!!
Sajnos a macska vizelet szag elég jellegzetes. Nem ivartalanított kandúroké még inkább. Ajánlott az alom gyakori cseréje,illetve jobb minőségű,illetve magasabb árkategóriájú alom választása,amelynek jobb a szagelnyelő képessége.Lehet próbálkozni táp váltással is,de nem valószínű,hogy a kellemetlen szagot a nem megfelelő eleség okozza.Az ivartalanítás nőstény állatok esetén is enyhíthet ezen a problémán.
Kivizsgálás után lehet megállapítani, hogy van-e probléma. El kell vinni állatorvoshoz!
Kedves Szilvia! Természetesen máris kaphatja a kutyus mind a Caulophyllumot, mind pedig a Pulsatillát, alacsony (D6) vagy közepes (D12) potenciában, naponta 2x-3x 5 golyót, amíg meg nem születnek a kölykök. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád állatorvos, homeopata www.matrayhaz.hu