831. A macska és a szőrlabda: székrekedést okozhat
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A madarak táplálását az adott madárfaj és a konkrét egyed szükségletei, igényei szerint kell kialakítani. Nagyon fontos, hogy a madár fajának, korának megfelelő, jó minőségű, változatos táplálék friss és szennyeződésmentes legyen. Hogyan és mivel etessük? Hogyan ügyeljünk tollazatára? Hogyan szaporítsuk?
A degu igen sokféle hangot képes kiadni. Sőt nem csak hangokkal, testbeszédükkel is remekül kommunikálnak, s jó, ha felismered jelzéseit.
Az, hogy egy papagáj elsajátít gazdáitól néhány mondatot, nem jelenti azt, hogy az állat valóban beszél emberül. Sokkal inkább mondhatjuk, hogy a papagájok a "hangzó világ kaméleonjai". A környezet hatására, utánzásképp változtatják hangjukat, és tanulják el más fajok, esetleg tárgyak zaját.
2009.07.02-án hajnalban ismeretlen körülmények közt eltűnt Mályiból (Miskolc mellett) egy személykeresésre kiképzett mentőkutya.
Sok, különféle módszer létezik a vitorláshal szaporításra! Ha kivált egy tenyészpár akkor tedd őket külön, egy minimum 50 literes akváriumba. 24°C és 7pH legyen az akváriumban. És próbálj meg fagyasztott vagy élő tubifexel és vörös szúnyoglárvával etetni. Kezdd el növelni a hőmérsékletet és emelj egy kisit az ételadagon. A kivált pár nőstényén pár nap múlva már lehet látni a gömbölyödést. Ha lerakják a petéket egy széles levélre vagy pl a szűrő házára, akkor körülbelül két nap múlva megtudod,hogy termékenyek e az ikrák. Befehéredhetnek. 4nap múlva kikelnek az ikrákból a kis halacskák, a szülőket hagyjuk velük(kivéve ha eszegetnek a kicsikből…) További 5 nap elteltével már úszni is tudnak a kicsik. Az etetést elúszástól kell megkezdeni. Etetésüket frissen kelt sórákkal kísérelheted meg. Az etetés első napjai után kiveheted a tenyészpárt. A párt hagyd körülbelül 1 hónapig „regenerálódni” és utána újra kezdheted a folyamatot. A kishalak kb. 2 hét alatt nyerik el a vitorláshalakra jellemző formát. Hogy megfelelően növekedjenek biztosítsd számukra a változatos étrendet.
Valószínűleg örökletes deformált lábprobléma, az ilyen egyedeket selejtezni kell
Kedves gazdi! Visszanőhet, segítsen rá egy ki simmunerősítővel. Viszonylag új és meglehetősen hatékony immunerősítő a Vetri-DMG, vagy az immunglobulin Adenosan.
A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél, bár az kétséges, hogy emiatt hounyorít... Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost.
Kedves Gazdi! A mi tengerimalacainknál homeopátiás szereket nem szoktunk alkalmazni, mivel mi állatgyógyászati vitamonikkal szoktuk kiegészíteni a malackák etetését. Igen valószínű, hogy hólyaggyulladása van a malacnak, de kérdés, hogy szokott-e rendszeresen kapni céklát? Mert a cékla rózsaszínre színezi a vizeletet. Hólyaggyulladásnál legfontosabb az anitbiotikumos kezelés, mivel már megtelepedtek a kórokozók, ki kell pusztítani őket. Emellett gyulladást okozhat vesehomok, húgykő, amit orvosi segítséggel lehet eltávolítani. Remélem meg is röntgenezték a malackát. Másik fontos dolog, hogy lehetőleg rá kell jönni, miért alakult ki a gyulladás? Leggyakrabban akkor alakulhat ki, ha a valac keveset iszik, illetve a víz, amit iszik (általában csapvíz, nem megfelelő minőségű, kemény, magas a kalciumtartalma). Ezért ajánlott alacsony ásványianyag tartalmú szánsavmentes ásványvízre áttérni, illetve megfigyelni, hogy a malacka naponta megiszik-e 40-50 ml-t? Ha sok zöldséget kap, csökken a vízfogyasztás, nem szomjas, de sűrűbb lesz a vizelet, nagyobb eséllyel alakulhat ki vesehomok stb. A gyógynövényes széna és C-vitamin a vízbe, jó kiegészítő ilyenkor a gyógyszres kezelés mellé.