831. A macska és a szőrlabda: székrekedést okozhat
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A madarak táplálását az adott madárfaj és a konkrét egyed szükségletei, igényei szerint kell kialakítani. Nagyon fontos, hogy a madár fajának, korának megfelelő, jó minőségű, változatos táplálék friss és szennyeződésmentes legyen. Hogyan és mivel etessük? Hogyan ügyeljünk tollazatára? Hogyan szaporítsuk?
A degu igen sokféle hangot képes kiadni. Sőt nem csak hangokkal, testbeszédükkel is remekül kommunikálnak, s jó, ha felismered jelzéseit.
Az, hogy egy papagáj elsajátít gazdáitól néhány mondatot, nem jelenti azt, hogy az állat valóban beszél emberül. Sokkal inkább mondhatjuk, hogy a papagájok a "hangzó világ kaméleonjai". A környezet hatására, utánzásképp változtatják hangjukat, és tanulják el más fajok, esetleg tárgyak zaját.
2009.07.02-án hajnalban ismeretlen körülmények közt eltűnt Mályiból (Miskolc mellett) egy személykeresésre kiképzett mentőkutya.
Szerintem "megszabadulni" kár lenne tőle, ennél azért jobban hozzá tud nőni a családhoz egy ilyen magas intelligenciájú madár. Ha van rá lehetőség, ne állandóan egy légtérben tartsuk a kisgyermekkel, mert bár kicsi a valószínűsége, hogy bármivel (pl. psitaccosis) megfertőzi őt, de így még jobban csökkenthetjük ennek esélyét. Természetesen azért találkozhatnak, ennek mindketten örülni fognak! A volier kitűnő ötlet a tavaszi jó idők beálltától egészen az őszi fagyokig.
Gyakori, hogy az állatok ösztönösen azt eszik, amiből hiányt szenved a szervezetük. Ez persze nem maga a macskaalom, hanem a benne található kalcium. Valószínű, hogy a hiányos kalciumellátásukat próbálják így kiegészíteni. Azt javaslom, hogy vegyenek nekik macskáknak való kalcium-kiegészítő tablettát (pl. Lavet), ami megfelelő arányban tartalmazza a számukra fontos ásványi anyagokat és valószínűleg hatékonyabb is lesz, mint a macskaalom.
Szerintem ilyen fiatal korban még nem jelölgetésről van szó, egyszerűen csak nem szobatiszták még, szóval idővel meg kell, hogy szűnjön. Az ivartalanításra még korai emiatt gondolni. Csak ivarérettségük után (kb. 8-10 hónapos kor után) lehet egyébként ivartalanítani őket, de csak abban az esetben, ha pl. viselkedési problémák lépnek fel (verekedések, stb.) vagy valamiféle "női" egészségügyi gond jelentkezik, vagy esetleg fiú kerül a családba. Egy ilyen műtétnek azért van kockázata és jelentős beavatkozásnak számít egy görénynek, ezért szoktam csak indokolt esetekben javasolni. A beavatkozás ára változó, szerintem kb. 8-10 ezer forint lehet? Szerintem :) Az oltások optimális időpontjáról megoszlanak a vélemények, ha nem mennek utcára és a gazdi sem megy közéjük utcai cipővel, akkor 10-12 hetes korban is ráér elkezdeni az oltásokat.
Előfordul, hogy sohasem húzódik vissza a szoptatás után a szuka emlője az eredeti állapotra. Természetesen ez függ a felnevelt alom nagyságától és az egyedi hajlamosságtól. Nincs mit tenni, ezért plasztikázni nem érdemes őt.
Sajnos pontos válasszal nem szolgálhatok, mivel sok édesvízi cápafaj él. Szerintem a halaknak semmi bajuk nincs, mindössze az oldalvonalrendszerük színezete alakulhatott egy kicsit át.