831. A macska és a szőrlabda: székrekedést okozhat
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A madarak táplálását az adott madárfaj és a konkrét egyed szükségletei, igényei szerint kell kialakítani. Nagyon fontos, hogy a madár fajának, korának megfelelő, jó minőségű, változatos táplálék friss és szennyeződésmentes legyen. Hogyan és mivel etessük? Hogyan ügyeljünk tollazatára? Hogyan szaporítsuk?
A degu igen sokféle hangot képes kiadni. Sőt nem csak hangokkal, testbeszédükkel is remekül kommunikálnak, s jó, ha felismered jelzéseit.
Az, hogy egy papagáj elsajátít gazdáitól néhány mondatot, nem jelenti azt, hogy az állat valóban beszél emberül. Sokkal inkább mondhatjuk, hogy a papagájok a "hangzó világ kaméleonjai". A környezet hatására, utánzásképp változtatják hangjukat, és tanulják el más fajok, esetleg tárgyak zaját.
2009.07.02-án hajnalban ismeretlen körülmények közt eltűnt Mályiból (Miskolc mellett) egy személykeresésre kiképzett mentőkutya.
A szőrtüszőatka egy parazita, amit a medrollal nem lehet elpusztítani. ezért ha a diagnózis helytálló akkor megfelelő parazita ellenes szerekkel szsztémásan, amitráz tartalmú szerrel helyileg kell kezelni és az immunrendszert sem árt erősíteni. Ha a medroltól korábban meggyógyult akkor valamilyen allergiás reakció okozhatta a panaszokat.
Kedves Gazdi, semmi jóval nem tudom bíztatni, ha nagyon beteg egy macska, elmegy a háztól meghalni. Ha már súlyos a fülrühösség, akkor egyensúlyzvart is okozhat. A többi macskát sürgősen vigye állatorvoshoz, hogy kezelni tudja a fülüket. A rühös fülű alvó macska >>
6 éves korig ideális a vemhesítés 8 évesen már elég idős,odafigyelés és jó tartási körülmények esetén van még esetleg esélye Juh, avagy az önműködő fűnyíró >>
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást! Homeopátiás szerrel is segíthetünk a védőoltás utáni reakciók csillapításában. Ez a szer a Thuja C30, amit naponta egyszer kell beadni két-három napon át. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Kérdező már ez is sok egy 60 literes akváriumba, többet nem kellene bele tenni.