831. A macska és a szőrlabda: székrekedést okozhat
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A madarak táplálását az adott madárfaj és a konkrét egyed szükségletei, igényei szerint kell kialakítani. Nagyon fontos, hogy a madár fajának, korának megfelelő, jó minőségű, változatos táplálék friss és szennyeződésmentes legyen. Hogyan és mivel etessük? Hogyan ügyeljünk tollazatára? Hogyan szaporítsuk?
A degu igen sokféle hangot képes kiadni. Sőt nem csak hangokkal, testbeszédükkel is remekül kommunikálnak, s jó, ha felismered jelzéseit.
Az, hogy egy papagáj elsajátít gazdáitól néhány mondatot, nem jelenti azt, hogy az állat valóban beszél emberül. Sokkal inkább mondhatjuk, hogy a papagájok a "hangzó világ kaméleonjai". A környezet hatására, utánzásképp változtatják hangjukat, és tanulják el más fajok, esetleg tárgyak zaját.
2009.07.02-án hajnalban ismeretlen körülmények közt eltűnt Mályiból (Miskolc mellett) egy személykeresésre kiképzett mentőkutya.
Kedves Olvasónk! mivel minden macska külön egyéniség, így nehéz lenne megmondani, hogy melyik lesz a bújósabb - egyéne válogatja :) de az biztos, hogy a kandúr még ivartalanítva is nagyobb lesz mint a nőstény.
A legnagyobb segítség az lenne a kiscicának ha nem várna a jövő hétig és minél előbb felkeresne egy állatorvost,aki megvizsgálná és szakszerűen ellátná.Innen a távolból ez nem lehetséges
Kedves Gazdi! Valóban az a legegyszerűbb, ha egy kishímet 1-1,5 hónapos vesz a nagyobb mellé. Hím tengerimalacoknál azt szoktuk javasolni, hogy egy nagyobb, legalább 6-7 hónapos és egy kis tengerimalacot érdemes összeszoktatni, így valószínűleg nem alakul ki felnőtt korukra dominancia-vita. A kicsi a nagynak nem vetélytárs, így könnyen elfogadja, illetve az idősebb malac marad a főnök, mikorra elérik mindketten a kifejlett méretet. Az összeszoktatásnál valószínűleg a nagy körbeberregi és rámászik a kicsire néhányszor az első 3 napban - 1 hétben, ez elég intenzívnek tűnhet, de nem fog a kisfiúban kárt okozni. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Kedves Hajni! Az esetleg nem jutott eszébe, hogy állatorvoshoz vigye? Ha Ön beteg, nem megy orvoshoz?
Üdvözlöm, elvi szinten mivel védett állat, a legpraktikusabb ott szabadon engedni, ahol találta... illetve a legközelebbi vizes-mocsaras élőhelyen. Üdv-Éva