831. A macska és a szőrlabda: székrekedést okozhat
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A madarak táplálását az adott madárfaj és a konkrét egyed szükségletei, igényei szerint kell kialakítani. Nagyon fontos, hogy a madár fajának, korának megfelelő, jó minőségű, változatos táplálék friss és szennyeződésmentes legyen. Hogyan és mivel etessük? Hogyan ügyeljünk tollazatára? Hogyan szaporítsuk?
A degu igen sokféle hangot képes kiadni. Sőt nem csak hangokkal, testbeszédükkel is remekül kommunikálnak, s jó, ha felismered jelzéseit.
Az, hogy egy papagáj elsajátít gazdáitól néhány mondatot, nem jelenti azt, hogy az állat valóban beszél emberül. Sokkal inkább mondhatjuk, hogy a papagájok a "hangzó világ kaméleonjai". A környezet hatására, utánzásképp változtatják hangjukat, és tanulják el más fajok, esetleg tárgyak zaját.
2009.07.02-án hajnalban ismeretlen körülmények közt eltűnt Mályiból (Miskolc mellett) egy személykeresésre kiképzett mentőkutya.
Kedves Gazdi! Oltásai vannak a cicának? Rendszeresen féregtelenítik (3 havonta)? Bolhairtója van (csepp vagy nyakörv)? Sok kérdés felmerül, amire nem tudjuk a választ. Nem ártana tehát a cicát állatorvoshoz vinni.
A hirtelen takarmányváltás hasmenést is okozhat. A kiskutyát vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Addig is pépesítsenek (klopfolóval jól törjék össze) össze nyers csirkenyakat és adjanak neki azt. Általában 6 hónapos korukig a kölyköknek naponta 3-4szeri étkezést kell biztosítani, kb egyéves koráig a kutyának napi 3szori étkezésre van szüksége. Ha szuper prémium tápot ad a kutyának, nincs is szükség másra.
A leírt tünetek alapján légzőszervi megbetegedése lehet a hörcsögnek, ami sajnos nagyon gyakori és végzetes következménye is lehet. Rohanjon vele az állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! Nem gondoltak rá, hogy humánus módszert választva inkább elaltatják, nem nézik, ahogy szenved? (természetesen el lehet temetni otthon)
Ha mérgezés gyanúja áll fenn, feltétlenül forduljunk állatorvoshoz, így talán még elkerülhetjük a nagyobb bajt. Mutassuk meg az állatorvosnak a méreg csomagolását vagy mondjuk meg a növény nevét, hogy mielőbb elkezdhesse a megfelelő kezelést. A cica úgy is megmérgezheti magát, hogy belelép a méregbe, és utána lenyalogathatja a tappancsát. Amennyiben nagyobb adag mérgező anyag egyszeri felvételének hatására következett be a mérgezés, vagy egy hosszabb ideig tartó folyamat eredménye, a védekező rendszer túlterhelődik, és olyan jellegzetes tünetek jelentkezhetnek, mint hányás és hasmenés - ekkor fennáll a kiszáradás veszélye is! vérkeringési zavarok, kollapszus a központi idegrendszer érző és motorikus zavarai szőrhullás romló közérzet a pupillák merevsége vagy egyenlőtlen kitágulása a fej nyálkahártyáinak elszíneződése szubnormális hőmérséklet végső soron elhullás is bekövetkezhet. Mérgezés gyanúja esetén minél előbb keressük fel az állat kezelőorvosát, és lehetőség szerint állapítsuk meg, hogy mi és mennyi volt a bevett szer.