836. Kutyaepilepszia: tünetek és kezelési lehetőségek
Mik a kutya epilepszia tünetei, és mit tehetünk, milyen gyógymódok vannak, ha epilepsziás a kutyánk?
Mik a kutya epilepszia tünetei, és mit tehetünk, milyen gyógymódok vannak, ha epilepsziás a kutyánk?
Elangolosodott skót. A klasszikus póni-típus jellegzetes képviselője, amely a viharos, zord északi szigetekről származik. Manapság leginkább hobbiállatként tartják, alacsony marmagasságának köszönhetően gyerekeknek ideális.
Mást mond a szakértő, és mást a gazdi. De mi az igazság? Valódi-e a kutya mosolya? Mire gondol a kutya, amikor felhúzza ajkát?
Speciális immunerősítő készítmény díszmadaraknak. Optimális arányban és mennyiségben tartalmazza a madaraknak szükséges vitaminokat, nyomelemeket és aminosavakat.
hemavit Gold B Line: speciális vitaminkészítmény díszmadaraknak. Javasolható növekedésben való visszamaradásnál és betegségekből való felépülés időszakában. Méregtelenítő kúrák kiegészítéséhez.
Ha nem javul 1-2 napon belül a szeme, mindenképpen vigyék állatorvoshoz, aki fel tud írni (vagy tud adni) antibiotikumos szemcseppet vagy szemkenőcsöt. Mindenképpen meg kell nézni azt is, hogy nem valami sérülés miatt gyulladt-e be a höri szeme!
Kedves Gazdi, el kellene vinni a kutyust állatorvoshoz, már nem fiatal, előfordulhat, hogy valami egészségügyi probléma (pl. ízületi fájdalmak) változtatta meg a visekedését. Szedálással megoldható a bélsár szőrzetről való eltávolítása, ezt is bízza az állatorvosra. üdvözlettel: háziállat.hu
Jézusom!!!! Azonnal vigyék állatorvoshoz, teljesen be van gyulladva a szeme. ha sokáig marad így, még megvakul. Valószínűleg macskanátha. Antibiotikumos kezelést igényel!!!!
Kedves Gazdi! A bőrgyulladás oka a nagy meleg miatt a hajlatokban kialakuló gennyes szőrtüszőgyulladás, impetigo. Kérem keresse fel állatorvosát, mert kezelést igényel. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A legtöbb kifejlett kan kutya fitymájából (a hímvesszőt borító bőrről van szó) kisebb mennyiségű, áttetsző fehér vagy sárgásfehér váladék csöpög, ami általában normális jelenségnek mondható. Amikor azonban ez a csöpögés folyássá fokozódik és a váladék színe zöldessé, szaga pedig bűzössé válik, s a kutya folytonosan nyalogatja, gyakran vakarja, akkor ez már a hímvesszőgyulladás tünete. Amennyiben felhúzzuk a hímvesszőn a bőrt, azon sima csomók találhatók, felülete pedig abnormálisan vörös. Ilyen esetben ajánlatos megnézni: nem került-e valamilyen idegen test a hímvessző bőre alá. Ha igen, és azt eltávolítjuk, a probléma megoldódik. Az egyszerű hímvesszőgyulladást egyébként antibiotikumos oldattal vagy kenőccsel kezelhetjük. Tehát irány az állatorvos!