841. hemavit Gold FEDER díszmadaraknak
hemavit Gold FEDER - tollképzést elősegítő speciális étrendkiegészítő díszmadaraknak. Az állatok növekedéséhez, fejlődéséhez, a szaporodási folyamatok elősegítéséhez (ivarzás, tojásrakás) időszakában.
hemavit Gold FEDER - tollképzést elősegítő speciális étrendkiegészítő díszmadaraknak. Az állatok növekedéséhez, fejlődéséhez, a szaporodási folyamatok elősegítéséhez (ivarzás, tojásrakás) időszakában.
hemavit Gold NEST - szaporodást támogató speciális takarmány-kiegészítő készítmény díszmadaraknak. A készítmény alkalmazása javallt, a szaporodás (tenyésztés) előkészítő fázisaiban, kiváltképp első tojóciklusát kezdő tojók esetében.
Sokak szerint nem véletlen, ha a kutya és gazdája jelleme között hasonlóságok fedezhetők fel. Sőt, a kutya fajtájából akár a gazdi vérmérsékletére, és életszemléletére is következtethetünk! Hogy mindez mennyire igaz? Olvasd el cikkünket, és megtudod!
A hímivarú macska, vagyis a kandúr legkellemetlenebb tulajdonsága, hogy felségterülete határait vizeletével jelöli meg. A jelölés anyaga különösen az ivarzás időszakában átható szagú.
Kedvelt, de ritka terráriumi állat. Az egyik legszebb egérféle és a tartása sem problémás. Nappali állatok, kis helyen is jól elvannak és szinte egyáltalán nincs szaguk, ami más egérfélékre nem mondható el.
A lanolin a birkák faggyúmirigyeinek váladéka, a gyapjúzsír. Általában külsőleg, bőrvédő hatású krémekben használják. Szirup formájában, belsőleg nem használatos. A bőr szárazsága miatti szőrhullás esetén hasznos lehet, de csak külsőleg alkalmazva.
Kutyának valót adjon neki, mert annak az összetétele felel meg a kutyák igényeinek. 1-2 hónapos kúrát érdemes tartani, majd pár hónap szünetet hagyni.
A csirkecsont szilánkosra törik, ezáltal megsértheti a kutya gyomrát. Ne adjunk neki csirkecsontot! A nyers csirkenyak lepépesítve csak akkor jöhet számításba, ha hasmenése van a kutyusnak.A kiskutya fogváltáskor (3 hónapos kor) csaknem minden tárgyat rág, hogy csillapítsa viszkető fogínyét. Ilyenkor kapjon nagy, lapos, főtt csontokat. Sok csont elfogyasztása viszont székrekedést, esetleg bélelzáródást okozhat. Sohasem szabad baromfi csövescsontot adni a kiskutyának, mert ezeket könnyen lenyelhetik egyben, s a nyelőcsőbe szorulhatnak, esetleg kilyukaszthatják a beleket. -A legjobb, ha sertés csontot adunk neki. (alaposan megfőzve)- A velős, és a lapockacsont is remek eledel. (alaposan megfőzve)- Hetente 1-2 alkalomnál többször ne adjunk csontot a kutyának. Ha gyakrabban kap gondjai lehetnek a tápanyag kiürítésével, a túl sok csont etetése bélrendszeri problémákat okozhat.- Mindig nagyon alaposan főzzük meg, soha ne adjuk nyersen!- A kutya fogainak nagyon jót tesz a rágódás a csonton!- A csont tisztítja és erősíti a fogakat!
A feltett kérdésre csak a cica és a lába alapos vizsgálata után lehet válaszolni. Javaslom, keressenek fel vele ortopédiában járatos állatorvost, ill. rendelőt!
Úgy tűnik, nem egyszerű a probléma. Sajnos ennyi információ birtokában én sem fogom tudni megoldani a talányt. Mindenesetre annyit javasolnék, hogy végeztessenek egy kontraszt anyagos röntgen vizsgálatot az emésztőrendszerről. Gyakorlati tapasztalat, hogy a kontrasztanyag az emésztőrendszeren áthaladva jótékony hatású. Másrészt kiderülhet, ha esetleg részleges gyomor- vagy bélcsavarodás okozza a tüneteket.