841. hemavit Gold FEDER díszmadaraknak
hemavit Gold FEDER - tollképzést elősegítő speciális étrendkiegészítő díszmadaraknak. Az állatok növekedéséhez, fejlődéséhez, a szaporodási folyamatok elősegítéséhez (ivarzás, tojásrakás) időszakában.
hemavit Gold FEDER - tollképzést elősegítő speciális étrendkiegészítő díszmadaraknak. Az állatok növekedéséhez, fejlődéséhez, a szaporodási folyamatok elősegítéséhez (ivarzás, tojásrakás) időszakában.
hemavit Gold NEST - szaporodást támogató speciális takarmány-kiegészítő készítmény díszmadaraknak. A készítmény alkalmazása javallt, a szaporodás (tenyésztés) előkészítő fázisaiban, kiváltképp első tojóciklusát kezdő tojók esetében.
Sokak szerint nem véletlen, ha a kutya és gazdája jelleme között hasonlóságok fedezhetők fel. Sőt, a kutya fajtájából akár a gazdi vérmérsékletére, és életszemléletére is következtethetünk! Hogy mindez mennyire igaz? Olvasd el cikkünket, és megtudod!
A hímivarú macska, vagyis a kandúr legkellemetlenebb tulajdonsága, hogy felségterülete határait vizeletével jelöli meg. A jelölés anyaga különösen az ivarzás időszakában átható szagú.
Kedvelt, de ritka terráriumi állat. Az egyik legszebb egérféle és a tartása sem problémás. Nappali állatok, kis helyen is jól elvannak és szinte egyáltalán nincs szaguk, ami más egérfélékre nem mondható el.
A deguk télen is igénylik a szobahőmérsékletet, ezért nem tanácsos olyan helyen tartani, ahol nem lehet biztosítani az egyenletes, meleg hőmérsékletet. Más állattal összerakni sem ajánlatos, hiszen előre nem tudható, hogyan reagálnak egymásra. A legjobb megoldásnak mégiscsak a szoba tűnik vagy egy befűtött kisház.
Mivel a házinyulak, köztük a törpenyulak gyakran ásnak, ha lehetőségük nyílik rá, koptatják a karmaikat. A szobában, kedvencként tartott nyuszik erre nem képesek, rövidebb-hosszabb idő után túlnő a karmuk. Ilyenkor a hosszú karmok sok esetben letörhetnek, vagy beakadhatnak pl. szőnyegbe, aminek sérülés lehet a következménye. Ezért azt javaslom, hogy keressen fel egy állatorvost, aki szakszerűen elvégzi a karomlevágást.
Nem biztos, hogy nyuszijának bőrgombája van, sok más probléma okozhat bőrtüneteket, köztük lehetnek kórokozók, anyagforgalmi betegségek, stb. Ajánlatos lenne kedvencét állatorvoshoz vinni, mert ha az ecsetelés hatására nem múlnak el a tünetek, abból akár komolyabb szövődmények is adódhatnak!
Első hallásra nagynak tűnik a baj. Érdemes megnézni a fenekét, nem ragadt-e oda valami, amitől nem tud pisilni, kakilni. Ha nem talál semmit, akkor sürgősen el kell vinni a nyuszit állatorvoshoz, mert vizsgálatok kellenek ahhoz, hogy kiderítsék a baj okát.
A karmok túlnövését könnyen észre lehet venni. Ha kövön jártatja az állatot, akkor a nagyon megnőtt karmok nagyon erős kopácsoló hangot adnak. A túl hosszú karom zavarja az állatot járásában, sőt fel is sértheti a lábát.