841. hemavit Gold FEDER díszmadaraknak
hemavit Gold FEDER - tollképzést elősegítő speciális étrendkiegészítő díszmadaraknak. Az állatok növekedéséhez, fejlődéséhez, a szaporodási folyamatok elősegítéséhez (ivarzás, tojásrakás) időszakában.
hemavit Gold FEDER - tollképzést elősegítő speciális étrendkiegészítő díszmadaraknak. Az állatok növekedéséhez, fejlődéséhez, a szaporodási folyamatok elősegítéséhez (ivarzás, tojásrakás) időszakában.
hemavit Gold NEST - szaporodást támogató speciális takarmány-kiegészítő készítmény díszmadaraknak. A készítmény alkalmazása javallt, a szaporodás (tenyésztés) előkészítő fázisaiban, kiváltképp első tojóciklusát kezdő tojók esetében.
Sokak szerint nem véletlen, ha a kutya és gazdája jelleme között hasonlóságok fedezhetők fel. Sőt, a kutya fajtájából akár a gazdi vérmérsékletére, és életszemléletére is következtethetünk! Hogy mindez mennyire igaz? Olvasd el cikkünket, és megtudod!
A hímivarú macska, vagyis a kandúr legkellemetlenebb tulajdonsága, hogy felségterülete határait vizeletével jelöli meg. A jelölés anyaga különösen az ivarzás időszakában átható szagú.
Kedvelt, de ritka terráriumi állat. Az egyik legszebb egérféle és a tartása sem problémás. Nappali állatok, kis helyen is jól elvannak és szinte egyáltalán nincs szaguk, ami más egérfélékre nem mondható el.
Antibiotikumos kezelést semmiképp nem ajánlok! A képeken látható két rózsásfejű törpepapagáj (lutínó és tarka) egyikének tollhiánya tolltépés következménye. Okozhatja ásványanyag (kalcium, foszfor) hiány, de valószínűbb, hogy pótcselekvés. Az agapornisok fészküket rendszeresen rendezgetik, hordják bele a fészekanyagot, faágakat tépnek rostokra. Ha nincs mit rágniuk, a fészekbe hordaniuk, akkor könnyen előfordul, hogy saját tollaikat kezdik kiszedegetni. Fűzfagally, kisebb puhafadarabok biztosításával ez a szokás néha megszüntethető, de sok esetben rögzült, vagy visszatérő.
Igen lehet, hogy valamilyen trauma érte, ami idegrendszeri tüneteket és viselkedési zavart okozhat. Javaslom, hogy legyen vele türelmes és kezdje el ismét tanítgatni.
A könnyezést kötőhártya gyulladás, a szemhéj lógása, vagy befordulása is okozhatja, de a 3. szemhéj gyulladása ("fehér hártya" a belső szemzugban), vagy a könnycsatorna elzáródása sincs kizárva. Legjobb lenne állatorvosnak megmutatni.
Ha a kezelésekre javult aztán visszaesett, vagy nem gyógyult meg, akkor érdemes egyéb vizsgálatot elvégezni. Először egy vérlabor (vérkép, szervpanelek, esetleg szerológiai vizsg.), majd egy ultrahangos vizsgálat szükséges lenne, hogy célzottabban lehessen kezelni a cicát...
Sajnos azt kell mondjam, nem szerencsés a kóbor macskákkal való foglalatosság, ha még nem esett át toxoplasma fertőzésen. Mivel a téma nem ennyire egyszerű, írtam egy hosszabb összefoglalót, hogy az érdeklődők árnyalni tudják a képet, ha szeretnék. Az osszefoglaló itt elérhető: http://hungarovetrendelo.ning.com/profiles/blogs/toxoplasmosis-1