81. Tudnivalók a háziegérről
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
Mit kell tudni a törpenyulakról, hogyan kell tartani őket, mit esznek, és mire kell vigyázni, ha egy ilyen kisállatot választunk társunknak?
A mongol futóegér (Meriones unguiculatus) nagyobb, mint egy egér és kisebb, mint egy patkány. A kifejlett állat testhossza akár 15 cm is lehet. Farka 13-15 cm hosszú.
A mosómedve Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres.
A roborovski törpehöcsög eredeti élőhelyén főleg a sztyeppés, félsivatagos részeket lakja. Rendszertanilag a rágcsálók (Rodentia) rendjébe és a hörcsögfélék (Cricetiade) családjába tartozik.
Kedves Gazdi! Sajnos a levele alapján nem tudtam kideríteni, hogy milyen típusú rohamai vannak a kutyusának. Több százféle rohamtípus létezik, és mindig a roham típusának megfelelő antiepileptikumot szoktuk előírni. Az epilepsziát az agy idült betegsége okozza, és nem a beteg étrendje. Az Önök esetében a rohamzajlás kronológiai sorrendjéhez tartozik a roham végén történő bélsár ürítés. Egyéb információk érdekében a kissgabriella@vipmail.hu e-mail címen tud elérni. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Nem teszi tönkre az állatot az ivartalanítás. Minimális kockázata van bármilyen altatásban történő beavatkozásnak, de az ivartalanításnak számtalan az előnye: Az ivari hormonok által előidézett betegségek kiküszöbölhetőek: pl. az emlő, méh, petefészek, here, prosztata daganatai, álvemhesség, gennyes méhgyulladás. Ezek a nem ivartalanított állatokban elég gyakran előforduló betegségek. Az ivartalanított állat (és gazdája is) stresszmentesebb életet élhet, mely az élettartamot is meghosszabbíthatja.
Legjobb lenne találni egy szoptató szukát, aki befogadná. Ha nem sikerül, akkor kutyának való tejpótló készítményt kéne vásároljon állatpatikában, és a használati utasításban szereplőeknek megfelelően eljárni.
Kedves Szabina! Bármennyi idős egy kutyus, és átmeneti egyensúlyvesztés tüneteit mutatja, az ideggyógyászati vagy belgyógyászati eredetű. Vitaminokat természetesen kaphat, de ettől feltehetően nem fog meggyógyulni. Az átmeneti egyensúlyvesztések okát, valamint a tüneteit is szoktuk kezelni, és ehhez mindig a megfelelő kivizsgálás sorozatot írom elő. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Vigye állatorvoshoz, életmentő lehet.