81. Tudnivalók a háziegérről
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
Mit kell tudni a törpenyulakról, hogyan kell tartani őket, mit esznek, és mire kell vigyázni, ha egy ilyen kisállatot választunk társunknak?
A mongol futóegér (Meriones unguiculatus) nagyobb, mint egy egér és kisebb, mint egy patkány. A kifejlett állat testhossza akár 15 cm is lehet. Farka 13-15 cm hosszú.
A mosómedve Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres.
A roborovski törpehöcsög eredeti élőhelyén főleg a sztyeppés, félsivatagos részeket lakja. Rendszertanilag a rágcsálók (Rodentia) rendjébe és a hörcsögfélék (Cricetiade) családjába tartozik.
Kedves Gazdi! A tünetek alapján jó lenne egy alapos kivizsgálás, ultrahang, röntgen, labor ami tisztázhatná, hogy ez mi. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A 4TAPPANCS KUTYAiskolákban mi ezt a BÁZIS kurzusokon tanítjuk, és úgy nevezzük, hogy TILTÁS. Valamilyen erős hang vagy érintés (víz spriccoló) ingerrel meg kell szakítani a kutya viselkedését, még mielőtt eléri a TILTOTT tárgyat. A szájból kivételt, - ösztönösen, - játékos harcnak fogja föl a kutya, - ezért céltalan, eredménytelen! A pórázra kötést, magyarázkodást nem érti és nem tudja a cselekvéssel összekötni a kutya, - ezért céltalan, eredménytelen!
A hasmenésnek sokféle oka lehet, még akár az is, hogy nem volt hozzászokva a táphoz. De lehet más is, akár a bolhairtó is, de ezt azonban így nehéz kitalálni. Mindenképpen megnyugtatóbb lenne ha megvizsgálná állatorvos.
Kedves Erzsébet! A szemölcsök kenegetésével kapcsolatos kérdésében - gondolom - TEAFA olajat akart írni. Igen, ezzel lehet ecsetelni a szemölcsöket. Elősegíti a visszahúzódásukat, leszáradásukat. A második kérdésére azt tudom válaszolni, hogy egy ilyen idős kutyánál már elég gyakori az inkontinencia a szalagok megereszkedése, meggyengülése miatt. A kezelés lehetősége nagyban függ attól, hogy mennyi ideje állnak fenn a panaszok, milyen fajtájú és testméretű a kutyus, ivartalanított-e vagy sem, ...; és még jó néhány egyedi sajátságot is figyelembe kell venni ezen tünet kezeléséhez. Ehhez már ajánlatos lenne egy szakembert személyesen felkeresni. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Minden utaztatás és átköltöztetés stressz a halaknak. Ha szakszerű a betelepítés (vízhőfok, ph. azonosság..) ez csökkenthető de egy gyengébb vagy öreg állat nem mindig viseli el ha új medencébe kerül. Nem tudom megmondani mi lehetett a gond de ha csipkelődést is látott akkor valamelyik állat biztosan nem érezte jól magát. A jobb szaküzletekben segítenek az állatok összeválogatásában.