81. Tudnivalók a háziegérről
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
A házi egér (Mus musculus) a rágcsáló emlősök rendjébe, az Egérfélék családjába tartozó faj. Falusi házak, istállók, raktárok lakója. Szinte mindent megeszik, ami útjába kerül.
Mit kell tudni a törpenyulakról, hogyan kell tartani őket, mit esznek, és mire kell vigyázni, ha egy ilyen kisállatot választunk társunknak?
A mongol futóegér (Meriones unguiculatus) nagyobb, mint egy egér és kisebb, mint egy patkány. A kifejlett állat testhossza akár 15 cm is lehet. Farka 13-15 cm hosszú.
A mosómedve Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres.
A roborovski törpehöcsög eredeti élőhelyén főleg a sztyeppés, félsivatagos részeket lakja. Rendszertanilag a rágcsálók (Rodentia) rendjébe és a hörcsögfélék (Cricetiade) családjába tartozik.
Üdvözlöm! Emberre nem vészes, de ha nem kap kezelést bele is halhat. Lehet tályog vagy daganat. Ezt én így nem fogom tudni megmondani. Mindenképp egy hörcsögökhöz értő orvoshoz kellene vele menni aki meggyógyítja vagy megműti. Horcsoginfo.hu weboldalt fent vannak a megfelelő doktorok. És bármi ilyen van, azonnal orvos. Valószínűleg szenved is szegény.
Üdvözlöm! Lehetőleg semmivel... Horcsoginfo.hu oldalon található hörcsögökhöz értő orvoshoz kellene elvinni amelyik önhöz közelebb van. Ezt otthoni kezeléssel nem fogja helyre hozni, sőt rontani fog a helyzeten. Illetve a hörcsög magányosan élő állat. Mindenképp egyedül kell tartani. A honlapon minden fontos információ fent van.
Kedves Gazdi Ivartalanítás után előfordulhat átmeneti inkontinencia, en erre gyanakszom most is. Ezt érdemes lenne inkább állatorvossal megkonzultálni.
Üdvözlöm! Első körbe egy megfelelő orvosnak kellene megmutatni Horcsoginfo.hu weboldalon megtalálja a hörcsögszakos orvosokat. Aktivitása sokmindentől változhatott. Időjárás is akár. Hetente érdemes mérni őket, mert ilyenkor látszik ha valami probléma van. Ez az első jele. Én azt mondom mindenképp lássa egy hozzáértő orvos, aki megvizsgálja
Kedves Kérdező! A problémára megfelelő gyógyszerek és gyógytápok vannak,keresse fel állatorvosát. Dr.Puskás Gábor