851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Nyugodjon meg, magától rá fog jönni a helyes mozdulatra.
Csak személyes vizsgálattal lehetne megállapítani, hogy miről is lehet szó. Lehet egy vérömleny (tályog), vagy akár daganat is, esetleg sérv vagy más... Éppen ezért mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.
A territoriális viselkedés a társ megjelenése esetén még csak fokozódna. Le kell nevelni erről a rossz szokásáról, illetve az ivartalanítása segíthet talán.
A normál színezetű zebrapintyeknél könnyű elkülöníteni a nemeket. A hímeknek gesztenyebarna folt van az arcrészen, ami a tojóknál teljesen hiányzik. Ez igaz a legtöbb zebrapinty változatra (már elég sok színváltozatuk van!), kivéve a fehér zebrapintyet. Náluk a gesztenyebarna foltok nemcsak a tojóknál, hanem a hímeknél is hiányoznak, ezért vizuálisan nehéz megkülönböztetni a két nemet. Az alábbi linken például egy gyönyörű hím látható.
A macska ivartalanítása akár már az első ivarzás előtt is lehetséges (7-12 hónapos kor). Azonban az állat teljes kifejlődése szempontjából 1-2 ivarzást érdemes kivárni. Átlagban 7-8 hónaposan szoktunk ivartalanítani.