851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
A válaszom a kérdésre rövid: nem tudom! Ez egy rendkívül speciális panasz, ami okának kiderítése nem lesz egyszerű. És még az sem biztos, hogy ebben egy állatorvos segítsége kell(het).
Nem, nincs semmi baj, ez a két dudor a kutya természetes "alkatrésze". Nemi izgalom hatására duzzadnak meg ezek a mirigyek.
Üdvözlöm! Nem szerencsés dolog interneten "tippelgetni", így nem is tennék ilyet, viszont javaslom beszéljen állatorvosával a vizsgálatot illetően. A leírt tünetek uyganis sok mindenre, így például emésztőszervi megbetegedésre, a hasnyálmirigy vagy a hashártya érintettségére is utalhatnak. A kutya azonnali, alapos kivizsgálását javaslom.
Ha ez az elváltozás többször vagy folyamatosan előfordul, javaslom hogy vizsgáltassa meg állatorvossal. Az is lehet hogy ezek a tünetek csak átmenetiek voltak és maguktól megszűnnek.
Kedves Gazdi! Ritka esetekben előfordul, hogy a gyógyulás ilyen sokáig elhúzódik de mindenképpen érdemes felkeresni a műtétet végző állatorvost kontrollvizsgálat céljából. Amennyiben mindent rendben talál, fizioterápiával lehet a fájdalmat csillapítani és a helyes végtaghasználatot elősegíteni. Fizioterápiával foglalkozó szakemberek elérhetőségét itt találja: http://www.kisallatfizio.hu/index.php?o=fizioterapeutak Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta