851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Kedves Érdeklődő! Igen, elkaphatja a höri a betegséget, és mivel cseppfertőzéssel terjed, akár egy tüsszentés is elég lehet, hogy megkapja. Ezért ilyenkor fokozottan kell figyelni mindenre! Betegen inkább ne simogassuk a patit! Ha már kifelé jön a betegségből akkor kezdjen újra foglalkozni vele, pár naptól 1-2 héttől még nem lesz baja a patinak. Ha mégis megtörténne a fertőzés, 1 dl felforralt vízbe tegyen 1 teáskanál kamillát és 1 teáskanál oregánót. Ezt minden ízesítés nélkül éjszakára adja a patinak, a leszűrt trutyit is odaadhatjuk, bár ezt nem minden pati eszi meg. Nappalra vizet adjon neki, hogy ne terhelje túlzottan a veséit a tea. 12 óra alatt erejét veszti, így mindig frisset készítsen neki. Mielőbbi jobbulást! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi! Nehéz így okosat mondani, ha ortopéd szakorvosnál is volt, de ami még szóba jöhet: fertőzés? egyéb szervi baj? stb.). Szükséges lenne még egy alapos és szakszerű vizsgálat, hátha azzal hamar megállapítható a sántaság oka.
Kedves gazdi! Az első kérdés, milyen tápot kap? Nem mindegy, főleg a nagytestű kutyáknál, hogy milyen táppal etetjük. A sántaság a rossz minőségű táptól is kialakulhat.. Szuperprámium táppal érdemes etetni a kutyát, elsőre talán drága, de ha a sok orvosi kezelést nézi, akkor hamar visszahozza az árát és a kutya is egészséges. Gyakori tévhit, hogy majd a csonterősítő segít. Gyenge tápon az sem tud javítani, sőt.. Ajánlom figyelmébe ortopéd szakorvosunk cikkét: Nagytestű kutyafajták helyes táplálása A sántasággal kapcsolatban pedig csak annyit tudunk írni, hogy konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
A Neo-Te-Sol-ban lévő tetran hatóanyag sok megfázásos tünetre jó. Hogy a tünetet megfázás okozta, vagy fertőzés, azt állatorvosi vizsgálat tudja eldönteni.
Ez sajnos jelenthet betegséget és megfázást is.:( Remélem jól vannak a nyuszik, azonnal orvoshoz kellene vinni őket...