851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Előfordulhat a bak harapásától, azonban, ha hetekig megmarad, akkor érdemes egy orvosnak megmutatni...
Sajnos a daganatok kiújulása mutatja azt, hogy ez bizony rosszindulatú folyamat. Az emlődaganatok sajnos általában (legtöbbször) ilyenek. A kifekélyesedett daganatot helyileg kell (lehet) kezelni, az állapota javulhat, de maga a daganat ettől biztosan nem fog elmúlni. Javaslom a szoros (és gyakori) együttműködést, konzultációt a kezelő állatorvossal.
Kedves Gazdi! Azt megállapítani, hogy időskori hallásromlásról van-e szó biztosan csak állatorvos tudja, így javasolt a kutya kivizsgáltatása. Öreg kutya gondozása >>Kutya öregedés >>
Üdvözlöm! arról nem is beszélve, hogy vágással helyrehozhatatlan A deguk "fogas" problémái ennél azért jóval bonyolultabb témakör sajnos. Általában az elülső fogak túlnövésének hátterében a jóval hátrébb elhelyezkedő örlö fogak rendellenes túlnövése áll. Az elülső metszőfogak levágása tehát ezen a problémán rendszerint nem segít...károkat okozhatunk a deguk fogainak gyökerében...( a fogakat csiszolni kell) Amennyiben a metszőfogak nem érnek össze a degu nem, vagy nehézkesen tudja csak felvenni a táplálékát. Abban az esetben ha a degunak bármilyen problémája van az örlőfogaival, eleve nehezen eszik... ami életveszélyes állapot egy ilyen kis növényevő esetén. Tehát összegezve érdemes lenne egy egzotikus állatok gyógyászatával foglalkozó kollégához eljuttatni a degut, hogy ő altatásban megvizsgálhassa és csiszolással korrigálhassa a fogait, ezek után várható jobban lét. Üdvözlettel -Éva
Kedves Érdeklődő! Attól függ, van azért ennél jóval jobb kutyatáp.