851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Kedves gazdi! A leírása alapján elképzelhető, hogy epilepsziás rohama volt a cicának. A macska kivizsgálásával és gyógyításával kapcsolatosan: pontos kórelőzményi adatfelvétel és kivizsgálás szükséges. Egyéb információk érdekében, bármikor hívhatja az ügyeleti számunkat: 0620-9-943157 dr Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
A kép alapján úgy tűnik, ez egy papilloma, ami egy jóindulatú virus okozta szemölcsös elváltozás. Ez általában fiatal állatoknál (embereknél is hasonló a helyzet) fordul elő. Az esetek 90%-ban magától elmúlik (leesnek), azonban néhányszor műtéti beavatkozást igényel. Ez gyakorlatilag egy altatásban végzett szemölcskiégetés. Ha ennek ellenére kiújul, akkor az eltávolított papillomából vakcinát szoktunk készíteni, ami végleg megoldja a problémát. Olvass tovább! Váladékozika kutya szeme - milyen betegséget jelez?
Kedves Gazdi! Kora tavaszi gyógyhatású, vitamiban gazdak korai zöldeket kaphatnak a tengerimalacok, ha bio. De nem szabad ezeket túlérékelni. A korai zöldek pl. tyúkhúr, kora tavaszi fű könnyen puffaszthatják őket, ezért kis mennyiségben lehet. A kora tavaszi vitamindús, gyúgyhatású zöldekkel vigyázni kell, mert kis testű tengerimacnak bizonyos anyagok túl sok lehetnek, ami embernek egészséges. A madársaláta és endívia saláta nem rokonok. A madársaláta madársaláta (Valeriana locusta) macskagyökérféle. Az endíviasaláta (Cichorium endivia) őszirózsaféle. Az endíviasalátának magas a foszfortartalma, ezért tengerimalacok csak kis mennyiséget kaphatnak belőle, néhány szálat. A madársalátának van C-vitamintartalma, ezért ez talán jobb, de magas a magnéziumtartalma, ezért ebből sem kaphat sokat egy evésre. Azt javasolnám, hogy ha saját fogyasztásra vásárol a gazdi, kaphat néhány levélkét a tengerimalac változatosság miatt, de nem adnék napi rendszerességel télen sem. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Az emlődaganatok kb 50%-a jóindulatú, 50%-a rosszindulatú. Amennyiben eltávolítják, jóindulatú daganat esetén tulajdonképpen "meg is gyógyulhat" a kutyus, rosszindulatú daganat esetén pedig nagyban csökkenhet az áttétképződés veszélye. Én mindenképp javasolnám, hogy vigye el állatorvoshoz és ha emlődaganat, akkor a műtétet is javasolnám, hiszen az eddigi előélete tükrében elképzelhető, hogytökéletesen egészséges lenne..
Azonnal vigye állatorvoshoz! Ha még nem késő...