851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Üdvözlöm, sajnos így ilyen távolságból csak viselkedés alapján nehéz mindezt megítélni, mert gyakorlatilag bármilyen kombinációba előfordulhat h egyes egyedek nem kedvelik egymást. Üdv-Éva
Ez tipikusan az a kérdés, amire internetes úton nem lehet semmit válaszolni. Vinni kell újra állatorvoshoz, (esetleg másikhoz, mint korábban) vizsgálni kell, esetleg műszeresen is (pl. hasűri ultrahang, rtg) és esetleg laborvizsgálatokat is érdemes lehet végeztetni.
A heveny megbetegedés - igaz sokszor több hónapos gyógykezelés hatására - teljes gyógyulással végződhet. Az idült kórforma prognózisa jóval kedvezőtlenebb,ezesetben teljes gyógyulással nem számolhatunk,sőt egyre rosszabb állapotba kerül a kutya.
Kedves gazdi! Sajnos ez is olyan, amit látatlanban nem lehet megállapítani. El kellene vinni a kutyát állatorvoshoz. A szemgolyón kék film figyelhető meg, ezt a jelenséget hályogosodásként ismerjük. A hályog következtében a kutya látása romlik./Más ok is vezethet látáskárosodáshoz/. Ez a kutya számára nem jelent nagy problémát, mivel elsősorban az orra és a füle alapján tájékozódik. Ajánlatos ilyenkor a lehető legkevesebbet változtatni a lakókörnyezeten.
Tisztelt Érdeklődő! Ennyiből sajnos nem lehet megállapítani, hogy mi a hörcsöge problémája, ehhez kellene egy állatorvosi kivizsgálás, hogy biztosat lehessen megállapítani, kérem keresse fel állatorvosát, aki személyesen meg tudja vizsgálni a hörcsögét. Természetesen a dolog nem feltétlen utal daganatra, de így, interneten keresztül, pár sorból lehetetlen megmondani a valóságot. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)