851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Ha fajtatiszta kutyáról van szó, akkor kevés. Természetesen látni kellene hozzá a magasságát is.
Kiscicák mesterséges etetése >> Esetleg ivartalaníttathatnák a cicát és nem lenne több kiscica... Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban >>
Feltétlen keressenek fel egy állatorvos kollégát. Meg kellene vizsgálni a piciket, illetve a mamát is (ultrahanggal), hogy maradt-e benne magzat vagy nem alakult-e ki valamilyen elléssel kapcsolatos szövődmény...
A kutyák szürkehályog-betegsége korai szakaszban még könnyen kezelhető. Ha valaki azt veszi észre a kutyusán, hogy a szemének egy része fehér színű lett vagy bármilyen színelváltozást észlel, azonnal keresse fel az állatorvost. Amennyiben a kezelés nem kezdődik meg időben, az maradandó károsodához vezet. Az állapottól függ, a kezelés ára és minden rendelőben más. Érdeklődjenek a választott állatorvosnál. Bővebben a témáról >>
Kedves Gazdi! A kutyus vagy rühös, vagy allergiás. El kell vinni állatorvoshoz, de gyorsan, mert szenved. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc