851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Ha egyébként minden rendben van vele,nem lehet, hogy ivarzó állat viselkedését mutatja ilyenkor? Azt javaslom, kérdezze meg a patkány tenyésztők valamelyikét. Ha ez nem szokásos jelenség náluk, akkor un. egzotikus állatokkal foglalkozó szakállatorvost keressen, aki meg tudja vizsgálni.
Kedves Gazdi! Sajnos részletes kivizsgálás nélkül nem lehet segíteni. El kell vinni állatorvoshoz. Üdvözlettel dr. Szaniszló Ferenc
Az Ön által leírtakból nem igazán derült ki számomra, hogy mi a diagnózis... Ha a röntgenvizsgálat rendben volt, akkor én inkább izom/ideg eredetű problémára (szúrás/harapás okozta phlegmone, zúzódás, húzódás) gondolnék, de ha nincs javulás, forduljanak másik állatorvoshoz...
Tisztelt Gazdi! Ez egy bőrdaganat. Azonnal vigye al állatorvoshoz a kutyát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Tisztelt Kókai József! Alapos vizsgálat nélkül a leírtakból nem lehet megállapítani a madár problémáját, ami bármi lehet a baktérium feldúsulástól az élősködőkön, szervi elváltozáson át a tojásvisszatartásig. Javaslom állatorvos felkeresését, ami a diagnózist követően valószínűsíthető antibiotikum kezelés miatt is elkerülhetetlen. A hullámos fiatalok koráról fióka korban a tollazat, a rózsaszín láb és a rózsaszín alapszínű viaszbőr árulkodik. Az idős madarak lába szarupikkelyes, a csőr viaszbőre repedezett lehet. De például egy 2 éves és egy egészséges 10 éves madár közt nem lehet a külső alapján különbséget tenni.