851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Kedves Edit! Sajnos ezt csak részletes laborvizsgálattal lehetne tisztázni. Kellene még egy nyirokcsomó citológiai vizsgálat, esetleg csontvelő biopszia. Vissza kellene vinni a kutyust a kezelő orvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A KUTYA félelmének több oka is lehet: a) öröklődési, genetikai okok b) tapasztalati okok c) a gazdi helytelen viselkedésének következtében kialakult félelem. A tünet kezelése különböző lehet, és a tartási körülmények, valamint a kutya egyedi karakterének a függvénye. Ajánlom figyelmébe a „Félős és agresszív kutyák” e-learning ismeretterjesztő tanfolyamot >>> http://www.4tappancs.net
Nekem az a véleményem, hogy találgatások helyett mielőbb el kellene vinni állatorvoshoz. Komoly allergiás háttér gyanítható a leírtak alapján, és ehhez mindenképpen kell állatorvos segítsége.
Kedves Gazdi! A cukorbetegség homeopátiás kezeléséhez nélkülözhetetlen az Ön által említett Syzygium nevű szer, de a legtöbb esetben önmagában nem elegendő a vércukorszint normalizálásához. A cukorbetegség kezelése szelíd módszerekkel, - mint amilyen a homeopátia is -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez egy személyes találkozásra is szükség lenne, ahol a fizikális vizsgálat mellett lényeges, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is! Ezen információk segítségével fogom tudni számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógy-táplálékokkal is kiegészítjük a terápiát. A szürkehályog tüneteinek enyhítésére az említett szerek jók lehetnek CH5-ös ill. CH9-es potenciában a kezelés elején, majd - ha szükséges - a továbbikban lehet a potencián emelni. Hogy mikor és milyen mértékben, az attól függ, hogy a kutyus hogyan reagál a kezelésre! Ha szeretné, szívesen segítek, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Ha az egy tumor, akkor mindenképpen műtéti bavatkozást igényel...