851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Kedves Lilchen! A vörös macskamedve jelenleg az elterjedési területén található összes országban védelmet élvez. Emiatt a Természetvédelmi Világszövetség a "súlyosan veszélyeztetett" kategóriába sorolta. Szerepel a vadonélő állat- és növényfajok kereskedelmét szabályozó Washingtoni Egyezmény első függelékében is (CITES I). Teljes tiltás alatt van mindennemű kereskedelme, kizárólag állatkertekben van lehetőség a tartásukra. Bővebb infó: http://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%B6r%C3%B6s_macskamedve http://www.cites.org/eng/app/appendices.php http://www.haziallat.hu/nagyemlos/egzotikus-fajok/a-voros-panda-voros-macskamedve/3102/
Feltételezem, a farok feletti mirigyet érti "zsírzó" alatt. A "kinövés", amennyiben "dudor" jellegű, akkor lehet sejtburjánzás, vagy valamilyen tályog is. Mindenképp állatorvos megkeresését javasolnám, aki a megvakulás okát is kiderítheti.
A madár egy fiatal tojó.
Ez egy elég zavaros történet, ebből nem nagyon lehet érdemi következtetéseket levonni. A gyanúm a leírtak alapján ennek ellenére az, hogy a kutyája valóban ún. bolhaekzéma betegségben szenved, ami alapvetően egy allergiás túlérzékenység miatti probléma. Ennek alapvetően nem az antibiotikum a gyógyszere, bár igaz, hogy a bakteriális felülfertőződések miatt erre is szükség lehet. Én azt javaslom, keressen fel egy másik állatorvost, esetleg bőrgyógyász specialistát, és kérje a véleményét. Erre már csak azért is szükség lehet, mert német juhászokban nem ritka az ún. autoimmun bőrbetegség sem, amit mindenképpen ki kell zárni (vagy éppen meg kellene erősíteni) megfelelő vizsgálatokkal.
Sajnos ebben így nem tudok segíteni. Meg kell vizsgáltatni őt állatorvossal, és úgy kaphat gyógyszert.