851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Nem kell azonnal állatorvoshoz vinni, sőt érdemesebb pár napot várni, nehogy egy esetleges fertőződés lappangó stádiumában kapjon védőoltást, mert az kirobbantja a betegséget.
Szőrtetűje van valószínűleg, és minden valószínűség szerint az anyának is. Vigyék állatorvoshoz, aki le fogja őket kezelni, és megszűnik a probléma.
Ha a madár sötétben ijed meg a mennydörgéstől, jobban összetörheti magát, mintha világos van. Vagyis ilyen esetben még este is inkább azt javaslom, legyen némi irányfény a lakásban, így a papagáj kevésbé pánikol be.
Már elnézést a kérdésért, de nem mondta meg az állatorvos, akinél jártak, és aki injekciókat adott neki, hogy mi a cica baja? Ha ő nem mondta (nem akarta, nem tudta), akkor mit gondolnak, én így látatlanban mit tudok erről mondani? Érdemlegesen semmit.
Ha több pár hullámospapagáj is van egymás látókörzetében, úgy ez valóban erősíti a szaporodás iránti ingert. De egy pár madár önmagában is szokott fiókákat nevelni, ha körülményeik erre alkalmasak. 1, harmonizáló pár 2, megfelelő méretű kalit (javasolt 30 x 50 x 40cm, vagy nagyobb) 3, odú (18 x 18 x 25cm) 4, vitamin, fehérje és ásványianyag ellátás a magkeverék mellett (zöldeleség, lágyeleség, vitamin cseppek, kalcium tartalmú kiegészítő)