851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Azt javasolnám mutassa meg másik kollégának is. Lehet mérgezés, bélelzáródás, vagy akár fertőzés is okozhatja.
Kedves Erika! Az Ön által leírtak alapján feltételezhető, hogy az ún. "légcsőkollapszus" nevű betegségről lehet szó. Ez főként pszichés hatásra (pl. izgalom, félelem, öröm) fellépő fulladásszerű köhögéssel, krákogással járó tünetegyüttes. Ahhoz azonban, hogy ezt biztosan lehessen állítani, szükséges volna egy röntgen ill. egy endoszkópos vizsgálat elvégzése. A légcsőkollapszus kezelésére létezik homeopátiás megoldás: Phosphor CH15. De, mivel idősebb kutyusról van szó, mindenképpen érdemes lenne a szívét is megnézetni (ultrahang-, EKG-vizsg.), mert előfordulhat, hogy szívelégtelenség is állhat a háttérben, és akkor más szerekre is szüksége lehet kis kedvencének. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos www.kimintvet.hu, info@kimintvet.hu
A nagy testű kutyáknál gyakran kialakuló felfekvés és mintha rajta egy szemölcs szerű növedék nőne.Ha zvarja, le lhet operáltatni és szövettani vizsgálatot kérni, de valószínűleg jóindulatú szövetszaporulatról van szó. Én valami puhító kenőccsel kenegetném, hogy ne repedezzen ki a kemény bőr. (pl. Körömvirág balzsam). Elmúlni nem fog.
Gondolom, nem lóg ki a csont a bőr alól, tehát nem traumás sérülésről van szó... Ha pedig ez a helyzet, akkor ez nem számít kórosnak. Nem fog eltűnni, elmúlni, de ha fájdalmas, akkor mindenképpen mutassa meg állatorvosnak.
Első körben egy mellkas röntgen és esetleg egy szív ultrahangos vizsgálat jön szóba, ami koránt sem ilyen összeg. Ha esetleg semmi eltérést nem találnak, lehet egy endoszkópos vizsgálat is, az már tényleg altatásban. Légúti váladékból vett minta laborvizsgálatával az már kicsit drágább vizsgálat. azt csak akkor kérném, ha nincs diagnózis és a kezelésekre sem reagál. Szóba jöhet még allergiás eredetű aszthma szerű roham is. Az gyógyszeres kezelésre reagálni szokott.