851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Ezt nem igazán értem: "oldalra hízik". A hízás nem biztos, hogy kóros jelenség, de okozhatja fertőző betegség, vemhesség is pld. Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!
El kéne vinni egy röntgennel rendelkező állatorvoshoz, lehet hogy valamit benyelt és elakadt benne. Ez csak úgy derülhet ki ha átvilágítják.
Stressz is okozhatta, de ha nem javul, mutassa meg állatorvosnak, hogy kizárhassuk a fertőző betegséget, vagy akár a mérgezést.
Valószínűleg egy antibiotikum kúra segíthet rajta, de ehhez is állatorvost kell megkeresni, aki pontosabb diagnózist is fog adni.
Az Imizol biztosan jó kezelés volt erre a betegségre, de a kérdés az, hogy nem alakultak-e ki esetleg szövődmények (pl. valamilyen fokú veseelégtelenség), illetve milyen a vérképe, vörösvérsejt száma? Mindenképpen ellenőriztetni kellene ezt vérvizsgálattal.