851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Valószínűleg gombás vagy bakteriális fertőzése van. Erről egy bőrkaparék vizsgálattal lehet meggyőződni. Forduljanak állatorvosnak!
Tenni mindig lehet valamit...... A jelen esetben én mindenképpen ún. nem szteroid gyulladáscsökkentő folyamatos szedését javasolnám. Rengeteg ilyen gyógyszer van forgalomban, lehet válogatni is. Ezektől nem gyógyul meg, de legalább a fájdalom érzet elmúlik és így javulhat a komfortérzete. És még akár a mozgása is. Igazából nem is értem, hogy ez eddig miért nem került szóba, ill. az állatorvos kollégák eddig miért nem javasolták?
A zebrapintyek színe, valamelyest már a kirepüléskor látható, de az ivarra jellemző rajzolatok(oldalfolt, arcfolt) 1-2 hónapos kor közt jelennek meg, míg a teljes kiszínesedés a vedlés után történik. 4-6 hónapos madár mondható teljesen kiszínesedettnek. A fürtösköles az első mag, amit a fiókák önállóan fel tudnak törni, így ezt érdemes a kalit aljára tenni. A szem általában gyulladás miatt marad becsukva, így például antibiotikumos szemkenőcs, vagy szemcsepp (Oftaquix) hozhat javulást.
Kedves Tamás! A túlzott használata okozhat korpázást. A panel jobb. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Elméletileg az alapimmunizálás megvan, 3 hónaposan a veszettség következik. Még esetleg Coronavirus ellen lenne érdemes oltani...