851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Mintát kell venni az elváltozott bőr felületéről, azt laborba küldeni, gomba és parazita kimutatására. Ezután kell a kezelést megszabni.
Szerintem atkásságról lehet szó. Naponta paraffinolajjal kell bekenegetni a területet és elvinni megmutatni állatorvosnak, nehogy mégis másról legyen szó.
1. Én úgy tudom, malacoknak nincs kötelező oltásuk és hatósági papír sem kell - SZERINTEM. De azért érdemes felhívni a Görög Nagykövetséget, mert ők tudnak az országuk törvényeihez igazódó aktuális szabályokról hitelesen beszámolni. 2. SZERINTEM lehet az utastérben szállítani, de az adott légitársaságot kell megkérdezni, nehogy lyukra fussanak. 3. SZERINTEM nem szabad, hogy bajuk legyen, nem hiszem, hogy speciálisan érzékenyek lennének a nyomáskülönbségekre. Azért sem, mert Dél-Amerikában az Andokban kb. 3-4 ezer méter magasban élnek malacok. 4. Nem kenném naptejjel, mert nagyon érzékeny a bőre és könnyen begyulladhat. Hőtől és napfénytől nagyon kell óvni!!
Szerintem nem tanácsos a különböző fajú (és főleg méretű!) rágcsálókat együtt tartani, mert könnyen baleset lehet a vége! Szegény kis táncolóegér is félelmében vieslkedett úgy. Jobb külön terráriumban egymás mellé tenni őket és akkor majd nézegethetik egymást.
A szemtünetek macskában gyakran egy komolyabb általános betegség tünetei. Érdemes állatorvoshoz fordulni.