851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
A színtől függetlenül egy fajba tartoznak a csincsillái és így közös erővel termékeny utódokat produkálhatnak.
A keverék kölyköknél nagyon nehéz előre meghatározni azt, hogy mekkorára nőnek és milyen kutyák lesznek, mivel a genetikai adottságaikat senki nem ismeri. Egy almon belül is lehetnek többféle kiskutyák, például a tacskó méretűtől akár a német juhász méretűig. A nagyobb testű kutyák általában 1 éves korukig nőnek, a kisebbek hamarabb - kb. 8 hónapos korukra - befejezik a növekedést. Az étvágyukat sem lehet meghatározni így távolból. Az etetésükkel kapcsolatos teendőket érzéssel állítja be a gazdi.
Igen, leggyakrabban babesiosist és Lyme-kórt. Mivel komoly betegségekről van szó, vigyék a kutyust mihamarabb állatdokihoz! Ha beleszakadt a kullancs feje, az önmagában nem okoz különösebb gondot, maximum begyullad körülötte és egy idő után kilökődik.
Nem egészen értem a kérdést. Miért nem kérdezték meg a dokit, aki oltotta, ha nem volt egyértelmű valami? Amúgy általában (!!) négy alapoltás van (Parvo, szopornyica, májgyulladás, leptosporózis, stb.) és az ötödik a veszettség elleni. Szerintem csak valamit félreérthettek.
Álvemhes vagy rossz szokás? Lány kutya? Mennyi idős? Iskolába jártak vele? Régen miket, mikkel játszott? Ha ez fokozódó agresszió jele, akkor annak hátterében sokféle probléma, betegség lehet. Szóval nem tudok jobbat válaszolni, mint irány az állatorvos a kutyával együtt!