851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
A 2 év korkülönbség nem túl sok. Először érdemes a lakástól távol, semleges területen összeismertetni őket. Ha van rá lehetőség, akár több alkalommal hagyni őket játszani, ismerkedni, és csak utána hazavinni őket együtt. Pár napig ne maradjanak egyedül, és nagyon fontos, hogy jól elkülöníthető fekhelyről kell gondoskodni. Figyelni kell arra, hogy a szuka valószínűleg őrizni fogja a területét, az előjogait, féltékeny lesz a gazdájára. Az indokolatlan agressziót nem szabad ráhagyni, de nem baj, ha a fiatalabb kutyát kicsit megneveli. Ha a szuka elég intelligens, akkor még segíthet is a fiatalabb kordában tartásában.
Vitaminok hatására (amik a kutyaeledelben is lehetnek) elszíneződhet a vizelet. 10 nappal korábbi injekció, még ha B-vitamin komlex volt is benne, nem hiszem, hogy hatással lenne már a pisi színére. Bár szerintem ártalmatlan a jelenség, kötelességem azt mondani, hogy mutassák meg a kutyust egy állatorvosnak.
Valószínű, hogy a madár beütötte a lábát vagy beakadhatott valahova. Ha élénk, eszik-iszik, énekel, akkor nem lehet nagy baj. Szép lassan rendbe kell jönnie, ha mégsem javulna, és továbbra is fájlalná a lábát, akkor állatorvoshoz kell fordulni.
Igen, hosszú távon nagyon káros lehet a macskatáp! Ezekben ugyanis kevesebb például a kutyák számára esszenciális karnitin, és egyéb összetevők arányát tekintve (fehérje, szénhidrát, stb.) sem kielégítő a kutyák számára. A kölyökkori oltásokat 2 hetente szoktuk adni. Kérdezze meg még egyszer orvosát, hátha félreértett valamit.
Ha játék közben durván kap a keze után, vagy üssön az orrára egy tiltó szóval együtt ("rossz", "pfuj", "nem szabad"), vagy egyszerűen nyomja a kutya szájába a kezét addig, míg az kellemetlen lesz a számára, és szabadulni szeretne tőle. Én mindenesetre nem engedném meg, hogy harapdáljon akár kezet, nadrágot vagy cipőt. Inkább vegyen madzagos labdát, hurkát vagy akár egy fadarabot vagy rongyot, és azzal játsszanak.