851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
A zebrapintyeknek minden zöldség-gyümölcs adható. Vagy reszelve, vagy nagyon apróra vágva.
Véleményem szerint a kismadaraknak is jobb lenne, ha párban tartaná őket. Ha van rá mód, akkor szerezzen melléjük egy-egy tojót, vagy az egyik madarat cserélje el egy ellenkező neműre.
A képen látható madár egy igen fiatal példány, véleményem szerint hím. Később a viaszhártya (orr környéke) színéből következtethet a madár nemére (tojóknál barna/barnás, hímeknél kék/kékes színű).
Szerencsésebb a fiúhoz vinni a szukát. Hazai környezetben a hímek általában jobban teljesítenek! :) A kiskutyák gondozásáról jó sok cikk található a Háziállat Magazinban, lásd a kapcsolódó linkeket.
Ha ilyen sok minden fel van neki kínálva, akkor biztos ki tudja válogatni a neki megfelelő ételeket. Szerintem nem kell aggódni!