851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
A "nyúlás" a serdülőkor jele. Majd hízni is fog. Bolhairtásra tartós hatású cseppeket (FRONTLINE) kell használni és a környezetben is irtani (pl. Insecticide spray), takarítani kell. Az alomtálcás probléma a legtöbb bent tartott cicánál előfordul. Létezik kis, házikó jellegű alomláda is, abból nem tud kikotorni.
A kanárik átlagosan 8-10 évig élnek.
Én is láttam ilyet. Szerintem teljesen normális.
A szemek könnyezése normális, kezelni akkor kell, ha gennyes (tehát fehéres) a csipa. Féregtelenítésre széles spektrumú tablettát (Drontal cat) célszerű használni. Kölyökkorban 2 hetente kell féregteleníteni (ekkor még pasztával) 3-4 alkalommal, majd 1/4 évente, ekkor már tablettával.
Az összeszoktatás általában megoldható, de a legtöbb esetben csak a nagypapagájokkal történik zökkenőmentesen. Ezektől a nagytestű madaraktól sokszor félnek a macskák. És a nagypapagájok könnyebben tudnak védekezni. A legszelídebb, legháziasabb cicákban is feléledhet a vadászösztön. A kalitkában lévő madárban is kárt tudnak tenni, ezért ha a macska fokozottan érdeklődik a papagáj iránt, akkor csak felügyelet mellett legyenek egy szobában.