851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Állatkereskedésekben lehet kapni kis, sarokba helyezhető nyuszi-, illetve tengerimalac-wc-t, amibe érdemes szénát vagy forgácsot tenni. Ha tetszik a kisállatnak, akkor oda fog járni üríteni, de erre semmi garancia nincsen. Egy próbát azért megér.
A csincsilla szőr csomósodását több minden okozhatja. Létezik külön a csincsillák számára készített apró szemű, lágy homok, ami nem sérti meg a bundájukat, viszont a célnak megfelel. Okként szerepelhet a vitamin- vagy rosthiány, ezért érdemes változatosan, és vitaminban gazdag étrendet biztosítani nekik. Elég a rágcsálóknak készített vitamin, vagy probiotikum adása napi rendszerességgel. És természetesen ok lehet a tengerimalaccal való együttélés eredménye is, hiszen sokszor nyalogathatják egymást, aminek a következtében összecsomósodik a csincsilla szőre.
Ha az Ön nyuszija nőstény, akkor könnyen lehet, hogy fészket szeretne építeni, és ezért halmozza fel a szájában a szénát. Bak nyusziknál más lehet az ok, de minden esetben az orr körüli váladékozást figyelni kell, ha továbbra is folyik a nyuszi orra, akkor azt komolyan kell venni, és kezelni kell!
A nyuszi vizeletének mennyiségét az elfogyasztott víz és zöldség mennyisége befolyásolja. Ha sűrű a vizelet, érdemes megvizsgáltatni, lehet, hogy gyulladás is van a háttérben. Az orr körüli váladék megjelenése mindig aggodalomra ad okot. Ha társul hozzá tüsszögés, vagy pár napon belül nem szűnik meg a váladékozás, orvoshoz kell vinni a nyuszit!
Véleményem szerint egy madár sem szereti, ha a költésben zavarják. Ha nagyon szeretné ellenőrizni a fiókanevelés menetét, akkor azt a legritkábban tegye.