851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
A szőrproblémának sok minden lehet az oka. Érdemes lenne bőrkaparékot bevizsgáltatni, mert a csúnya szőrt okozhatja atka, gomba vagy baktérium. Ezenkívül javasolnám bőrtápláló vitaminok és olajok használatát, de a sampont, ha lehet, kerüljék. Csak speciális gyógysamponok elfogadhatóak, a többi csak árt a fiatal kutyus bőrének.
Az Insecticid 2000 nem alkalmazható nyúlra. Ilyen problémával forduljon állatorvosához, ő biztosan ad Önnek nyulakra is használható készítményt. Azok a szerek, amelyeket csak kutyára és macskára lehet alkalmazni, sokszor mérgezőek nyulakra.
Az atkák valószínűleg már nincsenek ott a malacok szervezetében a gyógyszerek hatására. A teljes gyógyulás viszont 4-6 hetet vesz igénybe. Ekkor megy le a gyulladás a bőrről, és nő vissza a szőr a hiányos területeken. Ezt a folyamatot vitaminokkal lehet meggyorsítani. Tökéletesen alkalmasak a rágcsálók számára készült vitaminok erre a célra, és mindig ki kell egészíteni a takarmányukat bélflóra-regenerálóval is (pl. Laktiferm M+C).
A japán táncolóegér hímeknél a herék legtöbbször a hasüregben tartózkodnak, de néha megfigyelhetők a végbél két oldalán kidudorodva. Ha az egeret kézbe vesszük, akkor óvatosan áttapintva a has alsó részén megtaláljuk a heréket. A húgycső és a végbél távolsága is informatív lehet. A hímeknél ez a távolság kissé nagyobb, mint nőstényeknél.
A nevelés első szakaszában nem lesz gond, de mivel a hörcsög rágcsáló, az egér meg mindenevő, ezért az egeret a magokon kívül rá kell szoktatni - néha - állati fehérje evésére is. Fertőzés veszélye csak akkor áll fenn, ha vagy a hörcsög, vagy az egér már eleve beteg.