851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Kedves Kata! A képen nem egy mocsári teknős van, hanem ékszerteknősnek tűnik, bár az ismertető jeleket nem lehet a legjobban kivenni, de szinte biztos, hogy valamelyik Graptemys faj egyede látható. Elég nehéz így behatárolni. A mocsári teknős védett nálunk, mint minden kétéltű és hüllő! A befogott teknőst semmi esetre se engedje el, mert sajnos az ékszerteknős teljes mértékben aklimatizálódott hazánkban és az őshonos mocsári teknősünket el kezdte kiszorítani. Ezeket a behurcolt fajokat nevezzük invazív fajoknak. Nagyon nagy ökológiai zavart tudnak okozni, ha a természetbe kerülnek. Hazájuk: Észak-Amerika. A teknőst etesse, a tápláléka 80 %-a hal legyen. Házikedvencnek kitűnő! A vörösfülű ékszerteknőst egyébként már évekkel ezelőtt kitiltották hazánkból, semmilyen módon nem lehet velük kereskedni, az előbb említett okok miatt.
A nyuszit szükség esetén meg lehet fürdetni,de általában ritkán adódik ilyen helyzet,mivel a nyuszik tiszta állatok és sok időt töltenek mosakodással. Ha a szennyeződés enyhébb először tiszta vízzel próbálja meg. Durvább szennyeződésén nagyon kevés babafürdető is használható.
Ha nem oltatja be, esetleg elkapja valamelyik fertőző betegséget, és az akár az állat elpusztulásával is járhat. Ahhoz, hogy kis görik legyenek, egy fiú göri is kell, önmagában a tüzelés nem elegendő hozzá. Javaslom, nézzen utána a görények tartásával, egészségvédelmével összefüggő kérdéseknek kicsit alaposabban. Akár az interneten, akár egyes könyvekben talál sok hasznos információt.
A problémájukra már évek óta van megfelelő gyógyszeres megoldás, őszintén szólva nem is értem, a kollégám miért nem javasolta már eddig is? A gyógyszer neve INCURIN tabletta, szintetikus ösztrogén pótlás, az ivartalanított szukák inkontinenciájának kezelésére találták ki. Naponta kell adni, de a hatása nagyon jó, szinte 100%-osan megszünteti a vizeletcsöpögést. Viszont receptköteles, tehát mégis fel kell keresnie egy állatorvost ahhoz, hogy felirassa!
Nem lehet megtanítani.