851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Kedves Kérdező! A felfúvódás nem az a betegség, aminél sok idő lenne kipróbálni bármit is, ami nem biztos. Először is tisztázni kell a felfúvódás okán túl annak formáját is. Jár-e az előgyomrok helyzetváltozásával, vagy sem? Nem is biztos, hogy bármit le tud nyelni a félrenyelés veszélye nélkül. Ilyen esetben azonnali állatorvosi beavatkozásra lenne szükség.
Biztos nem fog fázni, főleg ahogy a mostani kánikulákat nézem. Amúgy érdemes szoktatni, azaz egyre hosszabb ideig kiengedni. Télen be lehet engedni több időre, vagy egy kinti vackot készíteni hideg esetére. Elcsavarogni nem szoktak, főleg, ha ivartalanítottak. Egyébként szerintem egy cica jobban feltalálja magát a kertben, mint a lakásban. Dr Fekete Richard
Valószínűleg a fő ok az volt hogy az önök kutyája pórázon volt és így nem tudott megfelelően kommunikálni, kitérni, menekülni. Természetes az esetet követő reakció. Egyetlen leghatékonyabb módszer, hogy a kutyát újra szocializálni kell a nagy testű fajtársaival szembeni találkozásokra. Sokat kell vinni idegen, de jól szocializált és kontrollálható kutyák társaságába, ahol szabadon, pozitív élményeket kell szereznie a kutyának.
Lehet hogy beszorult az első kölyök. Állatorvos adhat ellést megindító injekciót.
A fiókák fejlődéséhez ásványi anyagok, állati eredetű fehérje szükséges. A természetben ezt a madarak rovarok fogyasztásával oldják meg. A madarász lágyeleséget etet ilyenkor. A reszelt főtt tojás-sárgarépa keveréket csipetnyi kalcium-foszfor tartalmú ásványi anyag készítménnyel, darált háztartási keksszel meghintve szokás a madarak elé tálalni, de lehet kész lágyeleséget is kapni a szaküzletekben. A lágyeleségnek része lehet legtöbb szezonális gyümölcs, rizs, uborka, stb. is. Mivel romlandó, így naponta akár többször is el kell távolítani a maradékot. Az előkészített tojásos lágyeleséget, hűtőszekrényben legfeljebb két napig lehet tárolni. A fiókaneveléssel jelentősen megnövekedik a folyadékigény is, így fokozottan kell figyelni az ivóvíz mennyiségére és tisztaságára. Amelyik tojás nem kel ki azt a szülők előbb-utóbb félrelökik, eltávolítják a fészekből. Ha madarakat nem zavarja a fészekkontroll, úgy akár a gazdi is elveheti a tojást, amennyiben az biztosan nem kel ki és veszélyezteti a kikelt fiókát (mozgását akadályozza, illetve a tojásba belepusztult embrió káros baktériumokat terjeszthet).