851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Mindenképp ivartalanítsd! A viselkedési gondok nem teljesen biztos, hogy megoldódnak, de jó eséllyel valamennyire lenyugszik, a tüzelő szukák után pedig akkor már biztosan nem fog kajtatni. Ajánljuk az ivartalanitas.hu weboldalt, ahol minden tévhitet eloszlatnak a szerzők!
Ezt vizsgálat nélkül lehetetlenség megmondani.
Én is arra gondolok, hogy a kevés mozgás, meleg, elhízás miatt befülledt.
Egyrészt felejtse el azt, amit a tenyésztő mondott, másrészt keressen fel egy állatorvost, akiben megbízik, és vele beszélje meg a kutya etetésének részleteit, harmadrész vásárolja meg Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám" című nem régiben megjelent szakkönyvét (bármelyik könyvesboltban kapható), amiből sok hasznos ismeretet szerezhet erről a kérdésről.