851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
A pajzsmirigy alulműködésre nem igazán jellemzőek azok a tünetek, amelyeket leírt, de gyakori helyzet az, hogy a különböző bőrbetegségek egymással keverednek, és a tapasztalható tünetek egy összeadódás eredményeképpen jelennek meg. A problémám az, hogy ha már odáig eljutott a kutya vizsgálata, hogy a pajzsmirigy probléma lehetőségére is gondoltak, akkor bizonyára átesett már alaposabb bőrgyógyászati vizsgálaton. Eben az esetben viszont jó lenne tudni, hogy a vakarózást, a háta kirágását, az erőteljes faggyúmirigy működést hogyan értékelték a diagnózis felállításakor. Jó lenne erről a kezelőorvossal alaposan konzultálni, illetve esetleg megmutatni másnak is (ha lehet, akkor pl. egy bőrgyógyászati szakrendelésen).
A tularemia nevű betegséget egy Francisella tularensis nevű baktérium okozza. A kórokozó iránt fogékonyak a különböző vadon élő rágcsálók,pockok,egér hörcsög és megbetegszik a mezei nyúl, különböző házi állatok és az ember is, viszont a patkány és az üregi nyúl ellenáll a fertőzésnek. A házi nyulak és azok változatai, beleértve a különböző törpe és óriás fajtákat az üregi nyúl (Oryctolagus cunuculus) leszármazottai, így őket sem fenyegeti ez a betegség,így nem kell őket oltani.
Sajnos a szoptató macska is újravemhesülhet. A fogamzásgátlásnak több módja van attól függően, hogy a jövőben kívánnak-e még szaporulatot. Ha nem, akkor az ivartalanítást tudom tanácsolni, amennyiben igen, úgy gyógyszeres megoldások jönnek szóba.
Igazából, ami a száján befér! A gőték teljesen ragadozó életmódot folytatnak, mindig élő eleséggel kínálja meg! Ez lehet: giliszta, ebihal, szúnyog lárva, tubifex és kishalak. A felnőtteket heti, 2-3 alkalommal etesse, fiatal korban pedig minden nap.
Ijedtükben szoktak ilyen hangokat adni.