851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Ha tényleg nem nagy a köldöksérve (ezt nézesse meg állatorvossal!) várhat a műtét vagy talán nem is szükséges. A beavatkozás egy altatással járó kisebb műtét, aminek nincs semmiféle későbbi következménye. Az ár állatorvosfüggő, általában: 9-15 ezer Ft körüli. Dr Fekete Richard
A madaraknak az a normális állapot, ha különnemű társat kapnak. Ezzel elkerülhető az esetleges veszekedés, a szaporodásra odú hiányában nem sok az esély. Az összeszoktatás idejére nagyobb odafigyelést igényelnek, mivel nem az új lakó életkora, vagy ivara miatt szokott kialakulni az első verekedés, hanem a terület birtoklása okán. A fiatal madár könnyebben beilleszkedik, mint egy idősebb, ivarérett példány. Ivarérett tojó érkezése könnyebben indít be szaporodási-költési ingereket a hímben, mint egy fióka társasága.
A kagylók a vizet megszűrve táplálkoznak, tápláltságuk ezért a vízben lebegő tápláléknak alkalmas anyagok mennyiségétől függ. Szájüregükhöz közel juttatott, vízben feloldott spirulina-tablettával és egyéb apró lebegő szemcsékké váló eleségekkel lehet próbálkozni. Aljzat téren az iszap és homok között nincsen sok különbség, a lényeg, hogy be tudják ásni magukat, a kemény, kavicsos aljzatot a tavikagyló nem kedveli. Mivel a tavikagyló lárvái parazitaként viselkednek a halakon, nem ajánlott halakkal együtt tartani őket.
Először is ki kell deríteni, nincs e valamilyen betegség, vagy egyéb kóros állapot ( pl parazitás fertőzöttség) a rossz kondíció hátterében. Ha ilyen nem található, akkor jöhetnek az étvágyfokozók, vitaminok, jobb minőségű, nagyobb mennyiségű takarmány. Több olyan kutyatáp is van forgalomban, amik a Friskies-nél és a Darling-nál jobb minőségűek. Másrészt a testnagyságot és alkatot jelentős részben örökletes tényezők befolyásolják, ezeket nem tudjuk befolyásolni Az, hogy a száraztápot, vagy a házikosztot szereti jobban, nagyrészt megszokás kérdése, de azért elképzelhető, hogy egy tál gőzölgő csirkenyak csábítóbb, mint a száraz bogyók. :-)
Az első fedezés kutyák esetében is fájdalmas lehet, ezért lehet, hogy a kan próbálkozásait a szuka mintegy "csírájában elfojtja". A kan péniszvérzését meg kellene mutatni egy állatorvosnak, rejtett helyen is lehet sérülés. Ha nem sikerül összeszoktatni őket és mindenképpen kiskutyát szeretnének a mesterséges termékenyítést javaslom.