851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Ebben illetékes hatósági állatorvossal kellene felvenni a kapcsolatot. Szerintem érdeklődje meg a fogadó repülőtéren!
Állatorvosi segítségre van szüksége kedvencének. Ha konzervatív megoldással (olaj, beöntés) nem indul meg a bélsárürítés, akkor altatásban kell elvégezni a beöntést, csak így oldható meg a székrekedés. Ha időben nem fordul orvoshoz, az komolyabb szövődményekhez, amely akár műtéthez is vezethet, A jövőben ne adjon csontot a kutyusának! Olvass tovább! így kezeld a kedvenced emésztési problémáit homeopátiával! Mit tegyünk, ha rossz a kutyánk emésztése?
Emésztési probléma, bélgyulladás lehet a háttérben. Antibiotikum kezelésre lenne szükség, amihez állatorvost kell felkeresnie.
Feltétlen állatorvoshoz kellene vinnie Kedvencét, ugyanis ez többféle megbetegedés is lehet (hólyaggyulladás, beidegzési zavar, húgykő, prosztata-probléma stb.)!
Az allergia nehezen kezelhető betegség. A hiposzenzibiláló oldatnak nem két hónap, hanem legalább fél-egy-év kell, hogy látható hatása legyen (első injekciók után egyébként általában erősödnek a tünetek), az sem feltétlen azt jelenti, hogy teljesen elmúlnak a panaszok, hanem, hogy kisebb/jelentősebb mértékben csökkennek (tapasztalat). A kúra során nem javallott kortikoszteroid inj. adása, úgyhogy vakaródzás esetén csak egyéb antiallergikumokat adhatók. A fülprobléma szintén az allergia miatt jelentkezik. Ha a hiposzenz,oldat nem válik be, akkor marad az egyéb alternatív terápia (homeopatia), vagy a tüneti kezelés (hosszúhatású szteroid, betametazon hatóa. inj.). A fülére szteroid/antibiotikum/antimikotikum kombinációs cseppet javasolnék (Surolan, Dexoryl stb.).