851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
A három hónapos kutya még elég fiatal, és gyanítom, az oltásait sem kapta meg. Ha van rá mód, ne vigye az utcára, inkább az udvarban (természetes környezetben, ha van) mozgassa, ott viszont minél sűrűbben, de alkalmanként csak rövid ideig. Napközben sokat labdázzon, húzogasson rongyot, vagy játsszon bármi mással, amihez kedve van a kutyának (lehetőleg fa- vagy szövetanyaggal). A sétához is fokozatosan szoktassa hozzá, lehetőleg itt is játékkal összekötve.
Alapos tisztogatás és fertőtlenítés (pl. Betadine oldattal) után érdemes kenőccsel is bekenni (állatpatikában kapható Panaveyxal kenőcs vagy Novugén gél pl.), majd bekötözni (átkötés naponta - kétnaponta), illetve ha ez nehezen megoldható, akkor gallért is lehet tenni a nyuszira. Lényeg, hogy amíg begyógyul a terület, addíg ne nyalja magának! Még így is hosszadalmas lehet a gyógyulás (akár hetekig is eltarthat).
A tejfogak még ki fognak esni és a maradó fogak már ellenállóbbak. Ne aggódjon, de azért kerülje a kutyusnál, hogy túl sokat rágcsáljon.
A probléma háttérében pszichés zavarok állhatnak. A megváltozott környezet váltotta ki. Esetleg természetes anyagokból készült nyugtató hatású táplálékkiegészítők adagolhatók. Ha van lehetőségük Franciaországból vagy Belgiumból beszerezni bizonyos feromon tartalmú macskanyugtató szereket, ezek 100%-os megoldást nyújthatnak (Feliway, gyártó: CEVA Animal Health Fro.).
Októbertől nemzeti helyett uniós szabályozás a kisállatok utaztatásában. A kutyák, macskák és vadászgörények országok tagállamok közötti szállítására kidolgozott uniós irányelv bevezetése 2004. október 1-jén esedékes. Addig a nemzeti szabályozás marad érvényben minden uniós országban, amelynek célszerű utazás előtt utánanézni.