851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
A harapott sérülések nagyon könnyen és gyorsan okoznak súlyos fertőzést, ami az állat elhullásához vezethet. Mivel a kisméretű rágcsálók különösen esendő állatok, harapás esetén mihamarabbi seb- és gyógyszeres kezelésre van szükség. Valószínű, hogy a kicsi és gyengélkedő egérnek valami egyéb betegsége is volt és társa látva gyengeségét agresszívan viselkedtek vele. Célszerű lett volna külön terráriumban elhelyezni a betegeskedő állatot.
A leírt tünetek alapján nagyon valószínű, hogy macskanáthája van a cicának. Mivel ez a betegség súlyos következményekkel járhat ezért mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni! Előfordulhat, hogy az ilyen légúti betegségekhez társuló baktériumok megfertőznek más állatokat is, ezért a cica gyógyulásáig külön helyen kellene tartani a nyuszit.
A hieroglifás ékszerteknősök, elsődlegesen növényevő állatok, de néha szívesen fogyasztanak állati eredetű táplálékot is. Ha tehetik, vegyenek az állatkának vízibolhát heti rendszerességgel, tapasztalataim szerint egy teknős sem veti meg. Fagyasztott tonhalat ne adjunk teknősöknek! A kereskedelemben megvásárolható fagyasztott lazacok sokkal egészségesebbek, és biztonságosabbak, mint a közértben vásárolt termékek! Ezekre a halakra cseppentett vitaminok tökéletesen megfelelnek az teknősök vitaminigényének kielégítésére (ezeket a vitaminok is kereskedésekben találhatók meg)! Természetesen elegendő ez a hőmérséklet, a terrárium teteje teljes fedésben legyen!
A tünetek alapján bélgyulladásos probléma a legvalószínűbb. Mindenképpen el kell őt vinni azonban állatorvoshoz, aki megvizsgálja és megfelelő kezelésben részesíti, esetleg ohhonra is ad gyógyszert. Nem érdemes sokáig halasztani a dolgot, nehogy súlyosabbra forduljon a malac állapota.
A bőrön lévő szemölcsökre nem jellemző a rosszindulatú áttét. Ha növekszik vagy vérzik, akkor le kell operálni. A kisebbeket lehet elektromos szikével kiégetni, a nagyobbakat ki kell metszeni és összevarrni.