851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
A nőstény macskák fogamzásgátlása mint minden húsevőnél az ivarzás tartós elnyomását jelenti. Ez tablettával vagy injekciós készítménnyel oldható meg. Tartósan azonban kb. csak két évig szabad alkalmazni, majd vagy elletni az állatot, vagy kb. 1-2 évet ivarzást engedni. Mellékhatásai ezeknek a szereknek minimális eséllyel jelenkezhetnek. Én a nőstények injekciós fogamzásgátlását javaslom, bár anyagilag ez sem lesz kevesebb, hiszen kb. évente 2 alkalommal kell adni, ami éves szinten kiteszi a 6-7000 forintot.
Amennyiben csak egy alkalommal fordult elő a hányás, úgy nem feltétlenül a gyógyszer mellélkhatása. Próbálja meg újra beadni és csak akkor kell váltani antibiotikumot, ha tényleg érzékeny rá a beteg. 5 napnál hamarabb nem tanácsos abbahagyni, mert rezisztencia alakulhat ki.
Minden bizonnyal elérték az ivarérett kort és ilyen és hasonló játékokkal próbálnak meg "életre szóló tapasztalatokat" szerezni! :) Aggodalomra semmi ok!
Egy kékguráminak esetenként 400, vagy akár közel 1000 ikrája is lehet!
Egy nagyobb terrárium vásárlását javasolom, valószínűleg kinőtte az állatka!