851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
ÁLLATORVOS!!! üdv
Tisztelt Szabó úr! Attól büdös, hogy hallójárat gyulladása van, és a fülváladék rendellenes minőségű. A fültisztító folyadék önmagában csak arra való, hogy a beteg fülben felszaporodott kóros váladékot fellazítsa, és így a kutya akár rázás útján, akár fültisztító tampon segítségével megszabaduljon tőle. Az így kitisztult fülbe azután különféle, az állatorvos által receptre felírt, vagy tőle közvetlenül megvásárolható fülcsepp segítségével történhet maga a gyógykezelés., ami gyakran hetekig is eltarthat. Sok esetben összefüggésben lehet a kutya bűzmirígyének teltsége is a fülgyulladásra való hajlammal, tehát azt is nézesse meg állatorvosával és ha szükséges kezeltesse. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
A leírt viselkedés inkább a tojókra jellemző. A képen lévő gyöngyös-tarka madár szárnyának belső oldalát nézze meg. Ha egy, vagy több szabályos sorban lévő sárga pettyet lát, akkor a madárka mégiscsak tojó. Ha egyszínű fehér, vagy szürke a belsőfelület, akkor hím a madár. Ennek a pettysornak a megléte, vagy hiánya a legbiztosabb támpont az ivarérett nimfák színmutációinak ivarfelismeréséhez. A fiókatollazatban lévő nimfa tojó evező és faroktollai általában sárgás színezetűek, ha szürke a farok, úgy a fonákoldala keresztmintás, míg a hímek kéz és karevező tollai legtöbbször fehérek, illetve a szürke farok fonákja mosott szürkés, piszkosfehér színű. Viselkedésben, formában is van némi eltérés, de ehhez már gyakorlat, némi hozzáértés szükséges.
Üdvözlöm! Egy ilyen visszatérő gyomor-bél probléma esetén el kell kezdeni a kutyus kivizsgálását a következő fontossági sorrendben: -pontos kórelőzmény felvétel, fizikális vizsgálat, bélsár vizsgálat (bakteriológia, parazitológia), vérvétel, vizelet vizsgálat, hasi ultrahang, esetleg RTG és ezek alapján kell elkezdeni a kezelést, célzottan. Üdvözlettel, Dr. Bendzsel Dániel.
A vastagbél gyulladásának több oka lehet. A kérdés megválaszolásához természetesen látnom kellene a kutyát, az eddigi leleteket, és elvégezni az esetlegesen hiányzó vizsgálatokat. Interneten keresztül sajnos nem lehet egy beteg kutyát meggyógyítani. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu