851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Az ilyen gyakori vizelet ürítésnek nem viselkedési háttere van egy ilyen idős kutyánál, hanem valamilyen szervi probléma lehet. Mindenképpen egy alapos vese, vizeletrendszeri állatorvosi vizsgálatot javaslok.
Fertőzhette a másik macska, megfelelő férghajtóval kell kezelni (pl.cestal cat , drontal cat) Negyedévente akkor is célszerű kezelni ha nem mutatkoznak a tünetek. Ember is elkaphatja, tünete lehet az orr és végbéltáji viszketés. Emberek számára is létezik ellene készítmény, háziorvossal kell konzultálni Megfelelő higiéniai szabályok betartásval csökkenthető a fertőzés lehetősége.
Kedves Kérdező! Ha Önöket ez zavarja, akkor ivartalanítsák kedvencüket - ez csonkításnak semmiképpen sem nevezhető. Ami kijön még, az nem a here, hanem a pénisz tövénél található, és megduzzadt barlangos erekkel gazdagon beszőtt rész.
Főként a lutínó nimfák egyes egyedeire jellemző a fejtető kopaszsága. Nagyobb rokonaikhoz, a kakadukhoz hasonlóan, a nimfák bóbitája mögötti terület tollmentes. Ez a tulajdonság néha túlzott mértékben jelenik meg. Mivel külön génen öröklődik is, így egyre kopaszabb fejű utódaik lehetnek. Néhány példányon a fejtető kopaszodása a kor előrehaladtával erősödhet.
Hasonló a tünet tojás visszatartás esetén is. Ha biztosan hím a hullámos, úgy az állatorvos diagnózisa részben-egészben valószínűsíthető. Vagyis a hullámosoknál valóban sűrűn előfordul a kóros sejtburjánzás, hogy here, vagy más hasüregben kifejlődött daganat, azt röntgen, feltárás mutatja ki. A tumor műtéttel esetlegesen eltávolítható, de a kicsi testméret, illetve a az esetleges áttétek miatt kevés az esély a gyógyulásra. Immunerősítő készítményekkel, vitaminokkal meghosszabbítható a madár élete, kezdeti szakaszban akár vissza is fordítható a folyamat. A hasonló problémák elkerülése érdekében érdemes prevenciós kezeléseket alkalmazni minden egészségesnek látszó madárkánál is.