851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Sajnos idős macskáknál nagyon gyakori a veseprobléma (vesebetegség), ami az Ön cicájának is volt. Sokszor hirtelen lépnek fel a súlyos tünetek, de maga a betegség már valószínűleg korábban kezdett kialakulni. Sajnos a kezelés súlyos vesebetegségnél sokszor sikertelen, néha időszakos javulás érhető el. Mindig az állat állapotától, a betegség súlyosságától függ, hogy érdemes-e elkezdeni a kezelést. A macskák átlagos életkora nagyon változó, előfordult már 20-22 éves cica is rendelőnkben, de ez ritka. Egy 12 éves macska már bizony idősnek számít. Sokszor attól is függ, hány évig él egy macska, hogy összeszedett-e valamilyen vírusos fertőzést fiatal korában. Ez bizony jelentősen lerövidítheti az életkort!
A farkastorok vagy éppen nyitott szájpadlás műtéti gyógykezelése és az állat gyógyulási esélye sokszor attól függ, hogy milyen fokú az "anyaghiány". Van eset, amikor fizikailag nem lehet műtéttel gyógykezelni. Kisebb, lágyszájpadlásra korlátozódó esetben a műtét és a gyógyulás egyszerűbb. Azt is figyelembe kell venni viszont, hogy öröklődik ez a probléma, így tenyésztésben nem maradhat. A műtétet 6-8 hetes korban szokás végezni, ha egyáltalán szóba jöhet a műtét, de sok esetben nem éli meg ezt a kort, ugyanis ezek a kisállatok nem tudnak szopni, nem tudnak enni, folyamatosan félrenyelnek (tüdőgyulladás), állandó sírással alomtestvéreiket és az anyaállatot nyugtalanítják. Nem utolsósorban az is szem előtt kell, hogy legyen a döntéshozatalkor, hogy ezek a kisállatok folyamatosan éheznek, teljes ép tudatuk mellett. Ha második ilyen kiscica született önöknél, a szülőpár és/vagy az egyik szülő hordozhatja a hibás genetikai "hátteret".
A leírt tünetek alapján elképzelhető, hogy cicájának régebb óta fennálló légúti fertőzése van. Előfordulhat az is, hogy kölyökkorban átvészelt vírusos macskanátha után maradnak vissza légúti tünetek. Ezért mindenképpen érdemes állatorvossal kivizsgáltatni, hogy megállapítsa, kell-e kezelni az állatot.
Kullancskiszedő kanalat, illetve csipeszt patikában, illetve állatpatikában kaphat. Szabad kézzel semmiképpen ne nyúljon a kullancshoz!
A macskák "korpásodásának" több oka lehet, pl. a Cheyletiella blakei nevű külső élősködő is okozhatja. Javaslatom, hogy keressen fel sürgősen vele egy állatorvost. Amennyiben valóban Cheyletiella fertőzöttségről lenne szó, a környezet mentesítésére is szükség lesz.