851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Rágcsálók esetében (de mondhatni, az összes állatnál) szinte minden betegség hasonló tünetekkel kezdődik (kedvetlen, étvágytalan, fénytelen a szőre). Ebből az következik, hogy csak akkor lehet közelebbit mondani azzal kapcsolatban, hogy mi baja lehet az állatnak, ha megvizsgálja egy állatorvos. Így kezelésére is sor kerülhet és esélyt kap a gyógyulásra.
Ha együtt tartják őket és az anya mind a kettő apával párzott 12 órán belül, akkor lehetséges.
Nem hinném, hogy bármi baja lenne! Egyszerűen ilyen, így viselkedik, ilyen rossz szokást vett fel. Elképzelhető, hogy valamiféle rossz élmény miatt próbál karmolással védekezni a simogatás ellen. Sok türelemmel és kedves bánásmóddal hosszú idő alatt meg lehet próbálni leszoktatni erről a viselkedésről.
Azonnal forduljon állatorvoshoz! (A balesetnek sok következménye lehet, mindenekelőtt pl. el is vérezhet a kutyája.)
1. A nyöszörgés ilyen fiatal korban még teljesen normális, idővel meg fog jönni az ugatós hangja is! Az ijedősség és félénkség is teljesen természetes. 2. Kb. 3-4 hónapos korig tényleg nem szabad sétáltatni, illetve egész pontosan addig, amíg nincsenek meg a megfelelő védőoltásai. Ennek részleteit az állatorvosával kell megbeszélnie. 3. A házi koszt is megfelel, főleg ha változatos az étrend. Kutyatáppal viszont jóval egyszerűbb etetni. 4. Érdemes beszerezni egy, a kutyák tartásáról szóló könyvet, ami nagy segítséget jelent egy kezdő kutyásnak.