851. Nyuszi, akinek csirke-íze van?
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Mi van akkor, ha a kutya nem megenni akarja a nyulat, hanem tisztogatni? A nyuszi mindezt döbbenten tűri. A kutya pedig rendkívül elégedett magával.
Elképesztően kreatív mutatványokat ad elő ez a papagáj, aki, bár elsőre úgy tűnik, az orrát akarja kifújni, valójában vicces produkciót láthatunk egy egyszerű papírzsebkendő felhasználásával.
Az onagadori dísztyúk tenyésztésének és fejlődésének történetét jórészt homály fedi, de állítólag a japánok már 1000 évvel ezelőtt importáltak hosszúfarkú tyúkokat Indonéziából.
Ausztráliai hazájában olyan közönséges a nimfapapagáj, mint nálunk a varjú. Mindenütt megtalálható a városi parkoktól az őserdőkig. Európába feltételezhetően a hullámos papagájjal egy időben kerülhetett és könnyű tenyészthetősége miatt a madárkedvelők hamar felfedezték előnyeit.
A kutyák rosszul viselik a 30 foknál melegebb időt: könnyen hőgutát kapnak! Ilyen időben a kutyának legyen árnyékos helye, legyen előtte bőven friss víz, sétáltatni és szállítani reggel vagy este ajánlott!
Kedves Blondecat! Jó alaposan olvasd el például az alábbi link tartalmát... http://halaszferenc.hu/mocsari-teknos SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Kicsit konkrétabban ha lehetne. Egész fejezet szól erről a tankönyvben. Üdv
Kedves Kérdező! Azt tanácsolom, hogy minél hamarabb vigye el cicáját az állatorvoshoz. A farka sérülése mellett lehet, hogy más sérülést is szenvedett, ami szabad szemmel nem látható. Részletesebben csak egy állatorvos képes megállapítani az állat jelenlegi egészségi állapotát.
Az említett ízületi fádjalomra erősebb gyógyszert is kaphatna. Tacskó lévén, nem zárható ki az sem, hogy gerinc eredetű a probléma.
A kutyájuk bőrbetegsége okának kiderítéséhez mindenképpen bőrgyógyászati szakvizsgálatára lenne szükség, amelynek keretében tisztázni lehetne, hogy parazitás bőrbetegségről, vagy allergiáról, esetleg mindkettőről van-e szó. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.